Gmina Turawa

0

Gmina Turawa - gmina wiejska w województwie opolskim, w powiecie opolskm.

Warto zobaczyć

Jezioro Turawskie – zbiornik retencyjny na Małej Panwi o powierzchni 24 km², wysokości zapory 13 m, głębokości do 13 m i pojemności maksymalnej ok. 108 mln m³.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych – rzymskokatolicki kościół filialny położony przy ulicy Opolskiej w Rzędowie. Kościół należy do parafii św. Antoniego Padewskiego w Dylakach w dekanacie Ozimek w diecezji opolskiej.
Kościół w Bierdzanach – zabytkowa świątynia drewniana pod wezwaniem św. Jadwigi. Kościół powstał w 1711 (datę wyryto na jednym z kamieni podmurówki) na miejscu starszego pod wezwaniem św. Walentego, wzmiankowanego już w 1410. Znajduje się w centrum Bierdzan, otoczony dębami.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki, zabytkowy kościół filialny w Zakrzowie Turawskim. Świątynia należy do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.
Kościół św. Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kotorzu Wielkim. Świątynia należy do parafii św. Michała Archanioła w Kotorzu Wielkim w dekanacie Ozimek, diecezji opolskiej.
Kościół św. Floriana – rzymskokatolicki kościół parafialny w Zawadzie. Świątynia należy do parafii św. Floriana w Zawadzie w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.
Kościół św. Józefa Robotnika – rzymskokatolicki, zabytkowy kościół parafialny w Osowcu. Świątynia należy do parafii św. Józefa Robotnika w Osowcu-Węgrach w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Ligocie Turawskiej. Świątynia należy do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.