Gmina Głuszyca - Atrakcje

Strony

Zamek Rogowiec (niem. Hornschloss) – ruiny zamku w północnej części Gór Suchych w Sudetach Środkowych w województwie dolnośląskim.
Gomulnik (niem. Schindelberg) (826 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w środkowej części pasma Gór Suchych.
Gomulnik Mały (niem. Schindel Berg) (807 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w środkowej części pasma Gór Suchych.
Rogowiec - szczyt o wysokości 870 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w paśmie Gór Suchych.
Głuszyca, 27
Telefon: +48 74 842 48 83
Schronisko PTTK "Andrzejówka" – schronisko położone na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry (936 m n.p.m.) w Górach Suchych, cz. Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Do schroniska można dojechać miejską komunikacją z Wałbrzycha linii nr 12.
Jeleniec – wzniesienie (902 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.
Przełęcz Trzech Dolin (810 m n.p.m., niem. Andreasbaude) – przełęcz w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w północno-zachodniej części pasma Gór Suchych.
Głuszyca, Chrobrego 4a
Kościół Chrystusa Króla – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Głuszyca diecezji świdnickiej.
Klin (866 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Głuszyca diecezji świdnickiej.
Przełęcz pod Jeleńcem – przełęcz na wysokości 837 m n.p.m. w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w paśmie Gór Suchych.
Ruprechticki Szpiczak (czes. Ruprechtický Špičák, 880 m n.p.m.) — szczyt w Czechach w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.
Waligóra (niem. Heidelberg, 936 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Suchych i całych Gór Kamiennych; leży, odpowiednio, w ich północnej i środkowej części. Jest jedną z najwyższych gór Sudetów Środkowych.
Czarnek - szczyt o wysokości 868 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w paśmie Gór Suchych.
Jałowiec (niem. Jãgerbãnke, 751 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich, w pasmie Gór Czarnych.
Warzęcha (niem. Lőffelberg lub Lőffel Berg) (793 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w północnej części pasma Gór Suchych.
Osówka (niem. Säuferhöhen, 716 m n.p.m.) – góra w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich. Wzniesienie położone w północno-zachodniej części Gór Sowich, w niewielkim grzbiecie masywu Włodarza, na południowy wschód od miejscowości Głuszyca.

Strony