Gmach poczty - Atrakcje

0

Strony

Chorzów, Wolności 2
Gmach poczty w Chorzowie – zabytkowy budynek znajdujący przy ul. Pocztowej w Chorzowie, obok rynku.
Chorzów, Wolności
Synagoga w Chorzowie – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Chorzowie przy ulicy Wolności.
Ratusz w Chorzowie - budynek wybudowany w latach 1874-1876 w stylu historycznym z elementami neorenesansowymi i manierystycznymi. W latach 1927-1929 budynek został poddany przebudowie i rozbudowie.
Ulica Wolności w Chorzowie – główna ulica w centrum Chorzowa, usytuowana południkowo prowadząca od Rynku w Chorzowie w kierunku południowym aż do Świętochłowic. Ulica jest długa na 1,98 km i w większości jest deptakiem wyłączonym z ruchu kołowego.
Chorzów, Marii Konopnickiej 1
Teatr Rozrywki w Chorzowie znajduje się w Chorzowie przy ulicy M. Konopnickiej 1 (wejście od ulicy Katowickiej).
Chorzów, Powstańców 13
Kościół imienia księdza Marcina Lutra w Chorzowie – jeden z zabytkowych kościołów w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do parafii ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy ulicy Powstańców.
Kościół imienia Elżbiety w Chorzowie – jeden z zabytkowych kościołów w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do parafii ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy ulicy 3 Maja. Pełni obecnie rolę kościoła filialnego i kaplicy cmentarnej.
Chorzów, Powstańców 25
Muzeum w Chorzowie jest instytucją muzealną, w której zgromadzono zabytki historyczne i etnograficzne z Górnego Śląska.
Chorzów, Mikołaja Kopernika 1
Kościół Świętego Antoniego z Padwy w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Kopernika.

Strony