Domek Myśliwski - Atrakcje

0

Strony

Strzecha Akademicka – schronisko PTTK znajdujące się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na jednym ze szlaków prowadzących z Karpacza na Śnieżkę. Położone 1258 m n.p.m., pomiędzy Kotłem Małego Stawu i Białym Jarem, około 10 minut drogi od innego schroniska, Samotni.
Samotnia – Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki nad Małym Stawem, w Kotle Małego Stawu, w Karkonoszach. Do schroniska można dojść niebieskim szlakiem od Świątyni Wang (około 1 godz.) lub zejść od strony Strzechy Akademickiej (około 10 min).
Mały Staw (niem. Kleiner Teich) – jezioro polodowcowe w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy, na południowy zachód od Karpacza (województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski, gmina Karpacz).
Wielki Staw (niem. Großer Teich) – jezioro polodowcowe w Sudetach Zachodnich, w Karkonoszach. Wielki Staw położony jest w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w kotle polodowcowym, na północno-wschodnim zboczu Smogorni.
Schronisko im. Księcia Henryka (Prinz-Heinrich-Baude) – nieistniejące schronisko turystyczne, które położone było w Karkonoszach, na krawędzi Kotła Wielkiego Stawu (1415 m n.p.m.).
Turek (niem. Türkenhübel, 1003 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy dolinami Pląsawy na północy i Łomnicy na południu. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na zboczach nad obu potokami liczne skałki.
Słonecznik (niem. Mittagstein) – formacja skalna w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy, w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego, na zachód od Kotła Wielkiego Stawu, na północnym zboczu Smogorni, na terenie Gminy Podgórzyn.
Pielgrzymy (niem. Dreisteine, krótko po II wojnie światowej Zamczysko) – formacja skał granitowych o wysokości dochodzącej do 25 m, zlokalizowana w Karkonoszach.
Suszyca (niem. Dürre Hübel, 1061 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.
Smogornia (czes. Stříbrný hřbet, niem. Mittagsberg) (1489 m n.p.m., 50°46'N, 15°41'E) – szczyt na głównej grani Karkonoszy (Śląski Grzbiet) w Polsce.
Kopa, Czarna Kopa lub Mała Kopa (niem. Kleine Koppe, 1377 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach.
Zajęcznik (niem. Hasenberg, 930 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, w bocznym ramieniu, odchodzącym na wschód od Czarnej Góry, na zachód od Karpacza Górnego. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Cały masyw zalesiony.
Rówienka (niem. Rübezahle Kegelbahn, 960 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.
Cmentarz Ofiar Gór w Karkonoszach – symboliczny górski cmentarz w Sudetach Zachodnich w Karkonoszach, w woj. dolnośląskim.
Karpacz, 20
Telefon: +48 75 612 67 00
Schronisko Górskie „Dom Śląski” (czasami występuje pod nazwą „Śląski Dom”, historycznie niem. Schlesier Haus) – turystyczne schronisko górskie w Sudetach w paśmie Karkonoszy położone na wysokości 1400 m n.p.m.
Przełęcz pod Śnieżką – przełęcz na wysokości 1389 m n.p.m. w Sudetach Zachodnich, w Karkonoszach.
Kocioł Łomniczki (niem. Melzergrund) – kocioł polodowcowy w Karkonoszach, w Sudetach Zachodnich. Kocioł Łomniczki – najgłębszy (około 300 m) karkonoski kocioł pochodzenia lodowcowego, utworzony u podnóża Równi pod Śnieżką.

Strony