Powiat zduńskowolski - Atrakcje

Strony

Bazylika Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli – świątynia wybudowana w miejscu modrzewiowego kościoła z roku 1782. Nowy kościół wzniesiono w latach 1872-1891 w stylu eklektycznym.
Karsznice, Juliusza Sylli 1
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli-Karsznicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie karsznickim.
Szadek, Ogrodowa 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu szadkowskiego diecezji włocławskiej.
Rezerwat przyrody Jamno – florystyczny i leśny rezerwat przyrody położony w gminie Szadek, powiecie zduńskowolskim (województwo łódzkie).
Rezerwat przyrody Wojsławice — został utworzony Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z 16 stycznia 1978 r. z inicjatywy prof. Romualda Olaczka z U.Ł.
Rezerwat przyrody Jabłecznik – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w województwie łódzkim położony w pobliżu wsi Annopole Nowe, Korczew i Wojsławice w gminie Zduńska Wola w powiecie zduńskowolskim. Rezerwat podlega Leśnictwu Andrzejów.
Kościół ewangelicko-augsburski w Zduńskiej Woli – parafia erygowana w 1827 roku. W 1861 roku rozpoczęto zbieranie datków na budowę nowego kościoła. Do budowy przystąpiono wiosną 1866 roku. Kamień węgielny poświęcony został 13 czerwca tegoż roku.
Zduńska Wola, Maksymiliana Marii Kolbego 9
Dom Urodzenia św. Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli – muzeum, położone w Zduńskiej Woli. Jego zbiory poświęcone są osobie św. Maksymiliana Marii Kolbe. Placówka działa przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Karsznice, Kolejowa 6
Skansen Taboru Kolejowego z Izbą historii znajduje się w Karsznicach w powiecie zduńskowolskim w województwie łódzkim. Obecnie w granicach miasta Zduńska Wola.
Zduńska Wola, Leopolda Staffa 5
Parafia Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli – rzymskokatolicka parafia w Zduńskiej Woli, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu zduńskowolskiego. Powołana w 1988. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Parafia św. Antoniego – rzymskokatolicka parafia w Zduńskiej Woli, należąca do dekanatu zduńskowolskiego w diecezji włocławskiej.

Strony