Powiat słubicki - Zabytki architektury

Rzepin, Plac Ratuszowy 1
Ratusz w Rzepinie - budowla zbudowana w 1833 w stylu neogotyckim, zniszczona w 1945, odbudowana w latach 1950-1960. Mieści się przy Placu Ratuszowym.
Słubice, Plac Przyjaźni
Ratusz w Słubicach (wł. Jedynka w Słubicach) - budynek wzniesiony w latach 1770-1773 jako Gospoda pod Siedmioma Szwabami. W późniejszych latach siedziba szkoły, a obecnie galeria handlowa. Po przejęciu Słubic przez Polskę w 1945 budynek ten został zaadaptowany jako Szkoła Podstawowa nr 1.
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Słubicach – kościół parafialny przy ul. 1 Maja 31 w Słubicach. Budynek wzniesiono w 1775 r. pierwotnie jako budynek strzelnicy miejskiej (Schützenhaus). Odpust: 3 maja.
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Ośnie Lubuskim, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Ratusz w Ośnie Lubuskim - zabytkowy ratusz w Ośnie Lubuskim, w powiecie słubickim na terenie województwa lubuskiego.
Synagoga w Ośnie Lubuskim – synagoga znajdująca się w Ośnie Lubuskim na rogu ulicy 1 Maja 1 i Strażniczej.
Rzepin, Plac Kościelny 4
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rzepinie, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Słubice, Jedności Robotniczej 9-10
Kino "Piast" w Słubicach - historyczny budynek w centrum Słubic, będący przykładem stylu art déco wzbogaconej ingerencjami o charakterze ekspresjonistycznym.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Golicach – rzymskokatolicki kościół filialny w Golicach, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Kostrzyn w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Cybinka, Fryderyka Chopina
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Cybince – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Cybinka, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy Fryderyka Chopina.
Kościół Matki Łaski Bożej w Górzycy – rzymskokatolicki kościół parafialny w Górzycy, w gminie Górzyca, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Kostrzyn. Mieści się przy ulicy Kostrzyńskiej.
Dwór w Rąpicach - zabytkowy dwór we wsi Rąpice, w powiecie słubickim na terenie województwa lubuskiego. Projektant oraz dokładna data wzniesienia dworu nie są znane.
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Lubieniu – rzymskokatolicki kościół filialny w Lubieniu, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radachowie – rzymskokatolicki kościół filialny w Radachowie, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.