Powiat świebodziński - Zabytki architektury

Strony

Toporów, Generała Karola Świerczewskiego 17
Pałac Myśliwski w Toporowie (Zamek w Toporowie) – zabytek architektury znajdujący się w miejscowości Toporów w gm. Łagów w woj. lubuskim. Główny budynek został wzniesiony w 1823 r., jest to obiekt zabytkowy, objęty opieką konserwatorską.
Świebodzin, Plac Jana Pawła II 1
Ratusz w Świebodzinie - budynek pochodzi z XVI wieku. Przebudowany został w XIX wieku. W nim ma siedzibę Muzeum Regionalne oraz Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, także Rada Miasta. Pierwotną budowlę wybudowano w końcu XIV wieku w centralnym punkcie rynku.
Łagów, Kościuszki 3
Zamek joannitów w Łagowie (powiat świebodziński) – znajduje się we wsi Łagów, w województwie lubuskim, na przesmyku między jeziorami: Łagowskim i Ciecz.
Świebodzin, Park Chopina 4
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świebodzinie, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Apostoła w Dąbrówce Wielkopolskiej – rzymskokatolicka parafia w Dąbrówce Wielkopolskiej, położona w dekanacie Babimost, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w 1459 roku.
Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – zabytkowy, modrzewiowy kościół rzymskokatolicki, zlokalizowany w Kosieczynie, gmina Zbąszynek.
Łagów, Kościuszki 3
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Łagowie, w gminie Łagów, w powiecie świebodzińskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski. Mieści się przy ulicy Sulęcińskiej.
Wieża Bismarcka w Świebodzinie – wieża Bismarcka, pierwotnie wieża widokowa stojąca na Winnej Górze wznoszącej się nad osiedlem Nowy Widok w Świebodzinie.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Świebodzinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świebodzinie, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Strony