Powiat strzelecko-drezdenecki - Zabytki architektury

Strony

Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Ługach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Dobiegniew, Adama Mickiewicza
Kościół Świętego Józefa w Dobiegniewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Dobiegniewie, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Strzelce Krajeńskie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza, w zachodniej części miasta.
Drezdenko, Niepodległości 41
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Drezdenku, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Drezdenko diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Drezdenko, Plac Kościelny 4a
Kościół Przemienienia Pańskiego w Drezdenku – kościół parafialny parafii Przemienienia Pańskiego. Najwyższy kościół w województwie lubuskim i 27 pod względem wysokości kościół Polski. Jego wieża mierzy 78 metrów
Synagoga w Dobiegniewie – synagoga znajdująca się w Dobiegniewie, przy szosie do Gorzowa Wielkopolskiego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Brzozie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Stare Kurowo, Kościelna 23
Kościół św. Piotra i Pawła w Starym Kurowie – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Starym Kurowie (wsi gminnej), w dolinie Noteci, bezpośrednio przy torowiskach linii kolejowej 203. Funkcjonuje przy nim parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Drezdenko, Tadeusza Kościuszki 31
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - katolicki kościół filialny znajdujący się w Gościmiu (gmina Drezdenko).
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa - murowany kościół zlokalizowany we wsi Trzebicz, w gminie Drezdenko, w województwie lubuskim.

Strony