Powiat oławski - Atrakcje

Strony

Jelcz-Laskowice, Laskowice Oławskie, Wincentego Witosa 24
Pałac w Laskowicach Oławskich – jeden z zabytków miasta Jelcz-Laskowice. Mieści się przy ulicy Witosa 24.
Oława, Plac Zamkowy 15
Zamek Sobieskich w Oławie – budowla renesansowo-barokowa, wybudowana w miejscu dawnego gotyckiego zameczku myśliwskiego księcia Ludwika I z końca XIV wieku jako trzeci z kolei oławski obiekt zamkowy (pierwszy, siedziba kasztelanii, istniał w południowo-wschodniej części grodu do czasu wojen husyckich
Ratusz w Oławie – neoklasycystyczny ratusz w Oławie (województwo dolnośląskie). Wybudowany w 1832 według wskazówek znanego pruskiego architekta Karola Fryderyka Schinkla. Wieża, ze względu na zabytkową wartość zegara, zachowała barokowy kształt.
Pałac w Oleśnicy Małej – wybudowany w XVII w. w Oleśnicy Małej.
Oława, Plac Świętego Maksymiliana Marii Kolbe 1
Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, były Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Oławie - kościół parafialny w Oławie. Należy do parafii Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia w Oławie.
Jelcz-Laskowice, Jelcz, Wrocławska 13a
Zespół pałacowo-parkowy w Jelczu - jeden z zabytków miasta Jelcz-Laskowice. Mieści się przy ulicy Kukułczej 1.
Zamek w Jelczu-Laskowicach - zamek pozostający w stanie ruiny, położony w Jelczu.
Pałac w Marszowicach – wybudowany w XIV w. w Marszowicach.
Rezerwat przyrody Łacha Jelcz – florystyczny rezerwat przyrody w gminie Jelcz-Laskowice, w powiecie oławskim. Rezerwat o powierzchni 6,9 ha znajduje się w starorzeczu Odry. Został utworzony w celu ochrony naturalnego stanowiska rośliny wodnej - kotewki orzecha wodnego.
Marcinkowice, Piastowska 40
Parafia św. Marcina Biskupa w Marcinkowicach – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Tomasz Zając Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg..
Oława, Polna 19A
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Oławie znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Zdonek. Obsługiwana przez kapłanów archidiecezjalnych. Erygowana w 2003. Mieści się przy ulicy Polnej.
Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – dawny rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia w Oławie.
Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1997 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Bartos Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg..
Parafia św. Jana Nepomucena w Minkowicach Oławskich – znajduje się w dekanacie Jelcz-Laskowice w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XVIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Ryszard Marczycki RM.
Jelcz-Laskowice, Wincentego Witosa 47
Kościół świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Jelcz-Laskowice archidiecezji wrocławskiej. Znajduje się w dzielnicy Laskowice Oławskie.
Oława, pl. Zamkowy 16
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Oława archidiecezji wrocławskiej.

Strony