Powiat łódzki wschodni - Atrakcje

Strony

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Barbary w Starych Skoszewach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie brzezińskim. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.W 2007 r. parafię objął ks. Andrzej Warszewik.
Rezerwat przyrody Struga Dobieszkowska – rezerwat przyrody położony na terenie leśnictwa Janinów (nadleśnictwo Brzeziny), w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, w gminie Stryków, pod Dobieszkowem.
Rezerwat przyrody Wiączyń – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Nowosolna, w powiecie łódzkim wschodnim, w województwie łódzkim.
Rezerwat przyrody Wolbórka – faunistyczny, florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Tuszyn, w powiecie łódzkim wschodnim, w województwie łódzkim. Znajduje się na terenie Leśnictwa Tuszyn.
Rezerwat przyrody Molenda znajduje się na terenie nadleśnictwa Kolumna, obręb Rydzyny, leśnictwo Molenda, w miejscowości Rydzynki w gminie Tuszyn, w powiecie łódzkim wschodnim, w województwie łódzkim.
Cmentarz wojenny Wiączyń – położona w północno-wschodnich obrzeżach miasta Łodzi, stara, nieco zapomniana nekropolia. Jest miejscem ostatniego spoczynku żołnierzy armii niemieckiej i rosyjskiej z czasów I wojny światowej. Większość ze spoczywających tutaj, to polegli w trakcie walk tzw.
Cmentarz wojenny w Gadce Starej – nekropolia znajdująca się w Gadce Starej, na południowo–wschodnim krańcu miejscowości, wzdłuż ulicy Czartoryskiego. Od północnego–zachodu graniczy z czynnym cmentarzem pw. św. Maksymiliana Kolbe.
Tuszyn, Łowicka 1
Kościół Świętego Witalisa Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu tuszyńskiego archidiecezji łódzkiej.
Kościół Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Rzgów, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu tuszyńskiego archidiecezji łódzkiej. Jedyny rejestrowany zabytek miejscowości.
Rezerwat przyrody Gałków – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Koluszki, w powiecie łódzkim wschodnim, w województwie łódzkim.
Giemzów
Telefon: +48 42 29 65 803
Gałków Duży, Dzieci Polskich 32
Parafia Świętej Trójcy w Gałkowie wchodzi w skład dekanatu koluszkowskiego archidiecezji łódzkiej. Mieści się na obszarze powiatu łódzkiego wschodniego. Zrzesza ok. 3000 mieszkańców zamieszkujących miejscowości: Gałków Duży, Gałków Mały, Gałków-Parcela, Gałkówek-Kolonia i inne okoliczne wioski.
Wola Rakowa, Główna 32
Telefon: +48604466757
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Andrespolu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej, w dekanacie Łódź-Olechów. Erygowana w 1994. Mieści się przy ulicy Krzywej. Kościół parafialny wybudowany w latach 2000-2003
Koluszki, Adama Mickiewicza 40/44
Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie koluszkowskim. Kościół został zbudowany w latach 1990-1993. Mieści się przy ulicy Mickiewicza.

Strony