Powiat goleniowski - Atrakcje

Strony

Kościół św. Stanisława BM – kościół filialny w Dzisnej.
Nowogard, Plac Wolności 1
Ratusz w Nowogardzie – obecna budowla zbudowana została w 1911 roku według projektu mistrza budowlanego Berga. Stanął na miejscu kamienicy mieszkalnej, bowiem wcześniej siedziba rady miejskiej znajdowała się pośrodku rynku. Posiada wieżyczkę zegarową.
Czerńsko (także Niewiadowo, Jezioro Niewiadowskie) – jezioro polodowcowe na Równinie Goleniowskiej, położone w woj.
Rezerwat przyrody "Uroczysko Święta im. Profesora Mieczysława Jasnowskiego" - torfowiskowy, o powierzchni 207,77 ha, utworzony 23 stycznia 1973, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim i w gminie Goleniów, w zachodniej części Puszczy Goleniowskiej, 2 km na północ od Świętej.
Kościół św. Jacka – kościół parafialny w Stepnicy, zbudowany na planie krzyża greckiego (duża rzadkość na Pomorzu Zachodnim). Ściany kościoła zbudowane zostały w technice ryglowej, jednak z powodu późniejszego otynkowania cecha ta nie jest widoczna zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Łoźnicy - jeden z największych kościołów ryglowych na Pomorzu Zachodnim. Położony w centrum wsi Łoźnica, przy skrzyżowaniu dróg wiodących do Sobieszewa, Świętoszewa i Czermnicy.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Maszewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Maszewie, w powiecie goleniowskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Maszewo. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogardzie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Nowogardzie, w powiecie goleniowskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Nowogard, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Brama Wolińska w Goleniowie, najcenniejszy zabytek miasta Goleniowa, klasy "0", zbudowana w XV wieku jako jedna z czterech bram strzegących miasta (Brama Szczecińska, Brama Stargardzka, Brama Młyńska).
Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przybiernowie – parafia rzymskokatolicka w Przybiernowie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Golczewo. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Węgorzyce – jezioro na Równinie Nowogardzkiej, położone w gminie Maszewo, w powiecie goleniowskim, w woj. zachodniopomorskim. Powierzchnia jeziora wynosi 7,30 ha. Według typologii rybackiej jest to jezioro karasiowe.

Strony