Małopolskie - Inne atrakcje

Strony

Kraków, Wiktora Heltmana 22
Willa komendanta obozu koncentracyjnego Plaszow tzw. Czerwony Dom – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie w Dzielnicy XIII Podgórze przy ul. Heltmana 22.
Mysiorowa Dziura - jaskinia szczelinowa powstała w skałach piaskowca. Położona w miejscowości Zagórze, na zboczu góry Kurczyna. W jaskini nie ma sztucznego oświetlenia.
Kraków, Osiedle Oficerskie, Józefa Brodowicza 1
Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Kazimierz archidiecezji krakowskiej na os. Oficerskim przy ul. Biskupa Bandurskiego.
Kraków, Tyniecka 18
Pałac Lasockich – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie, w Dzielnicy VIII na Dębnikach przy ul. Tynieckiej 18.
Skawina, Korabniki, Stanisława Wyspiańskiego 1
Zespół dworski w Korabnikach – dwór znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Skawina, w Skawinie. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór, park, spichrz, stodoła, stajnie oraz młyn, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Kozłów, Kozłów Miechowski 166
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kozłowie Miechowskim – parafia rzymskokatolicka w Kozłowie Miechowskim (diecezja kielecka, dekanat żarnowiecki). Erygowana w 1288. Mieści się pod numerem 166. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Wolne Królewskie Miasto Podgórze – obszar Krakowa obejmujący zachodnią część obecnej Dzielnicy XIII. W latach 1784-1915 samodzielne miasto. Nazywane bywa często Starym Podgórzem.
Kraków, Osiedle Bohaterów Września 33
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy – kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Krakowie, w Nowej Hucie w Dzielnicy XV Mistrzejowice na os. Bohaterów Września 33.
Cmentarz Białoprądnicki parafialny cmentarz położony w północnej części Białego Prądnika w Krakowie, przy ul. Piaszczystej. Założony został w 1932 roku i przeznaczony dla tej odległej części parafii św. Krzyża. W ówczesnych czasach jego powierzchnia wynosiła ok. 1,5 hektara.
Kościół Matki Bożej Dobrej Rady – parafialny kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Krakowie, w Dzielnicy XII, w Prokocimiu przy ul. Prostej 35.
Nowa Huta – północno-wschodnia część Krakowa. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw miasto, którego budowę rozpoczęto w 1949 roku. W latach 1949–1951 samodzielne, od 1 stycznia 1951 włączone do Krakowa jako jedna z jego dzielnic.
Kraków, Prokocim, Górników 26
Zespół pałacowo-parkowy Anny i Erazma Jerzmanowskich w Prokocimiu – zespół znajdujący się w Krakowie w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Całość wpisana do rejestru zabytków pod nr rej.: A-639 w dniu 22 marca 1983.
Błonia mogilskie – łąka o powierzchni około 3,5 ha, położona we wschodniej części Krakowa, w centrum dawnej wsi Mogiła, w Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Obszar Błoń zamknięty jest trójkątem ulic: Klasztornej, Stare Wiślisko, Syrachowskiej.
Kraków, Dobrego Pasterza 4
Kościół Pana Jezusa Dobrego Pasterza – kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Krakowie, w Dzielnicy III przy ul. Dobrego Pasterza 4.
Kraków, Witolda Budryka 4
Akademickie Centrum Kultury Klub Studio - klub studencki w Krakowie administrowany przez Fundację Studentów i Absolwentów AGH „Academica”.
Kraków, Os. Wieczysta, Janusza Meissnera 20
Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej został zbudowany w latach 1985–1994 na os. Wieczysta w Krakowie, przy ul. Meissnera 20.
Bulwary Wiślane – zabytkowe budowle hydrotechniczne o funkcji przeciwpowodziowej w Krakowie wzdłuż rzeki Wisły, pierwotnie przewidywane również do funkcji pomocniczych nabrzeży portowych.
Zamkowa Góra - pozostałości grodziska z VIII-IX wieku usytuowanego na grzbiecie skalnego wzniesienia nad Doliną Mnikowską.
Cmentarz komunalny w Krościenku nad Dunajcem zwany Nowym Cmentarzem – cmentarz komunalny dla Krościenka nad Dunajcem i Tylki przy ul. świętej Kingi w Krościenku nad Dunajcem naprzeciw kaplicy Przemienienia Pańskiego.

Strony