Podlaskie - Inne atrakcje

Cmentarz wojenny w Rutce – cmentarz żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w 1914 roku w czasie I wojny światowej. Na cmentarzu spoczywa 565 żołnierzy niemieckich i 1534 rosyjskich.
Cmentarz wojenny w Macharcach – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Macharce w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Płaska. Cmentarz ma kształt prostokąta. Otoczony jest z 4 stron ogrodzeniem ze sztachet drewnianych.
Bielsk Podlaski, Bolesława Prusa 2
Kościół Chrystusowy w Bielsku Podlaskim – zbór Kościoła Chrystusowego w RP działający w Bielsku Podlaskim. Pastorem zboru jest Henryk Karasiewicz. Nabożeństwa odbywają się przy ul. Prusa 2 w niedziele o godz. 10.00 oraz w piątki o godz. 18.00.
Suwałki, Szwajcaria
Rezerwat "Cmentarzysko Jaćwingów" – rezerwat położony we wsi Szwajcaria na Suwalszczyźnie, około 5 km na północny wschód od Suwałk. Zajmuje powierzchnię 4,12 ha. Powołany został Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 30 października 1959 (MP nr 96 poz.517).
Białystok, Dojlidy Fabryczne 28
Browar Dojlidy – browar w Białymstoku należący do Kompanii Piwowarskiej S.A.
Łomża, Senatorska
Mała Synagoga w Łomży – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Łomży na miejscu dawnego zamku przy ulicy Senatorskiej.
Kanał Augustowski – droga wodna łącząca drogą okrężną dopływy Wisły z Bałtykiem poprzez dopływy Niemna, z pominięciem dolnego biegu Wisły.
Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach – jedyny w Polsce prawosławny skit, powstały w 2009. Podlega monasterowi Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu i tym samym wchodzi w skład diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cmentarz wojenny we Frąckach – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Frącki w województwie podlaskim, powiecie sejneńskim w gminie Giby.
Cmentarz wojenny w Studzienicznej – cmentarz z I wojny światowej, położony w okolicach Studzienicznej (administracyjna część Augustowa).
Cmentarz wojenny w Sajenku - cmentarz z I wojny światowej, położony w okolicach Sajenka (administracyjna część Augustowa).
Synagoga Jatke Kalniz w Augustowie – powstała w latach 1925 - 1928. Był to chasydzki dom modlitwy ufundowany przez miejscowych rzeźników. Mieści się przy ulicy Żabiej 7. Obecnie stanowi część Urzędu Skarbowego.
Synagoga Piaskower w Białymstoku – synagoga znajdująca się w Białymstoku przy ul. Pięknej 3. Była główną synagogą dzielnicy Centrum.
Górniańskie Łąki – prywatny teren mający charakter rezerwatu przyrody. Formalnie obszar ten nie posiada statusu rezerwatu, a nawet użytku ekologicznego. Określenie "rezerwat", przyjęte w piśmiennictwie i w materiałach kartograficznych, jest umowne.
Suwałki, Wojska Polskiego 2
Hala OSiR Suwałki − hala sportowa-widowiskowo-koncertowa w Suwałkach na której rozgrywa swoje mecze drużyna siatkówki Ślepsk Suwałki i kilkunastokrotny mistrz polski w badmintona SKB Litpol-Malow Suwałki. Hala posiada 460 miejsc siedzących z możliwością dostawienia 640 miejsc.
Augustów, Mostowa 3
Albatros − restauracja w Augustowie. Budynek restauracji mieści się w Augustowie przy ul. Mostowej 3. Wybudowany został w 1962 przez ówczesną spółdzielnię PSS "Społem" i był jednym z nowocześniejszych obiektów gastronomicznych na Suwalszczyźnie. W budynku znajduje się również bar "Bartek".