Podkarpackie - Inne atrakcje

Strony

Leżajsk, Adama Mickiewicza 20a
Muzeum Ziemi Leżajskiej – muzeum znajdujące się w centrum miasta Leżajska, w XVIII-wiecznym Dworze Starościńskim. Muzeum powstało 1 stycznia 2008 roku. Gromadzi eksponaty związane z tradycją i kulturą Ziemi Leżajskiej. Muzeum posiada trzy ekspozycje: Ekspozycję Browarnictwa
Sanok, Kościuszki 4
Budynek przy ul. Kościuszki 4 w Sanoku – budynek położony przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4 w Sanoku. Jest umiejscowiony w centralnej części miasta w dzielnicy Śródmieście. Elewacja południowa znajduje się przy ulicy Kościuszki, a elewacja wschodnia przy ulicy Grzegorza z Sanoka.
Cmentarz żydowski w Sędziszowie Małopolskim – kirkut mieści się przy ul. Szkarpowej. Został założony w XVII wieku. Ma powierzchnię 0,9 ha. Ostatni pogrzeb miał miejsce w 1943. W czasie II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali nekropolię. 24 lipca 1942 zamordowali na nim 680 Żydów.
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Maziarni-Pęku – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujący się w Maziarni w gminie Harasiuki (powiat niżański).
Sanok, Rynek10 10
Mała Synagoga w Sanoku, zwana też Sadogórska lub Dom Modlitwy – synagoga w Sanoku. Budynek jest zlokalizowany pod adresem Rynek 10. Jego elewacja frontowa wychodzi na Rynek, zaś tylna jest położona od ulicy Zamkowej (w przeszłości naprzeciwko nieistniejącej obecnie głównej synagogi).
Cerkiew Narodzenia NMP w Horyńcu-Zdroju - cerkiew jest obecnie kościołem zdrojowym pod wezwaniem bł. Jakuba Strzemię. Początkowo była to kaplica dworska wybudowana w 1818 roku, która stanowi front obecnego kościoła.
Nisko, Polskiego Czerwonego Krzyża 2
Synagoga w Nisku – synagoga znajdująca się w Nisku przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża 2.
Mogiła zbiorowa powstańców z 1863 r. w Banachach – zabytkowa mogiła założona w 1863 roku, znajdująca się w Banachach w gminie Harasiuki (powiat niżański). Usytuowana jest poza miejscowością przy drodze od Harasiuk do Biłgoraja.
Jarosław, Plac Bóżnic 5
Synagoga Mała w Jarosławiu – synagoga znajdująca się w Jarosławiu przy placu Bożnic 5, na północ od Dużej Synagogi.
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki (powiat niżański). Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością w lesie przy drodze od Banach do Huty Krzeszowskiej.
Jarosław, Opolska 12
Duża Synagoga w Jarosławiu – największa synagoga znajdująca się w Jarosławiu między ulicą Ordynacką od strony północnej, a Opolską 12 od strony południowej, na tzw. placu Bożnic.
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki (powiat niżański). Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością na skraju lasu przy drodze od Biłgoraj do Huty Krzeszowskiej.
Radymno, Rynek 26
Synagoga w Radymnie – synagoga znajdująca się w Radymnie na Rynku pod numerem 26.
Sanok, Aleksandra Rybickiego 3
Galicyjski Rynek – sektor miejski w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, oficjalnie otwarty 16 września 2011 roku przez ministra Bogdana Zdrojewskiego.
Stary Dzików, Cieszanowska 17
Synagoga w Starym Dzikowie – synagoga znajdująca się w Starym Dzikowie przy ulicy Cieszanowskiej 17.

Strony