Lunapark w Łodzi - Atrakcje

0

Strony

Łódź, Konstantynowska 3/5
Telefon: +48 42 6339951
Lunapark w Łodzi – wesołe miasteczko w Łodzi powstałe w latach siedemdziesiątych XX wieku.
Łódź, Aleja Unii
Park im. Józefa Piłsudskiego (potocznie Park na Zdrowiu, dawniej Park Ludowy) — zabytkowy, największy (rozciągający się na powierzchni 188,21ha) park w Łodzi. Znajduje się w rejonie alei Unii i ulic Srebrzyńskiej, Krakowskiej, Krzemienieckiej i Konstantynowskiej.
Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Łodzi – pomnik w parku na Zdrowiu w Łodzi, po północnej stronie ulicy Konstantynowskiej, odsłonięty w 1975 roku.
Łódź, Aleja Włókniarzy 187
Kościół Najświętszego Zbawiciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łódź-Teofilów-Żubardź archidiecezji łódzkiej. Znajduje się na osiedlu Koziny. Jest to obecnie jeden z trzech drewnianych kościołów w Łodzi (było ich cztery, ale kościół św.
Kąpielisko Fala (obecnie Aquapark Łódź - Fala) – kąpielisko przy alei Unii Lubelskiej na Zdrowiu w Łodzi.
Łódź, Konstantynowska 8/10
Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi – jeden z kilkunastu ogrodów zoologicznych znajdujących się w Polsce. Pod względem powierzchni (16,4 ha) zajmuje 8 miejsce, w zróżnicowaniu swego zwierzostanu jest na 5. pozycji. Łódzkie zoo znajduje się u zbiegu ulic Krzemienieckiej i Konstantynowskiej.
Cmentarz na Mani w Łodzi – cmentarz rzymskokatolicki pw. św. Antoniego. Mieści się w Łodzi przy ulicy Solec 11. Cmentarz znajduje się w dzielnicy Polesie, na małym osiedlu Mania, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Parku na Zdrowiu i jego naturalnego przedłużenia - tzw.
Rezerwat Polesie Konstantynowskie – rezerwat utworzony uchwałą Magistratu Miasta Łodzi z dnia 23 maja 1930 roku. Ponownie uznany jako obiekt chroniony w 1954 roku. Jego powierzchnia wynosi 9,8 ha.
Ulica Drewnowska w Łodzi ma około 2,8 kilometra długości, biegnie od ul. Zgierskiej na Starym Mieście (przy Starym Rynku) do skrzyżowania ul. Solec i al. Unii Lubelskiej.
Ulica Legionów w Łodzi, długości 2,3 km przebiega przez dwie dzielnice Śródmieście i Polesie.
Łódź, Krzemieniecka 36/38
Telefon: +48 42 6884420
Łódzki Ogród Botaniczny – ogród botaniczny w Łodzi. Powstał w roku 1929 na terenie najstarszego łódzkiego parku – Parku Źródliska. Po zakończeniu II wojny światowej na terenie przyległym do Parku na Zdrowiu rozpoczęto tworzenie nowego ogrodu botanicznego.
Kaplica Karola Scheiblera – nagrobna kaplica-mauzoleum znajdująca się na Starym Cmentarzu przy ul Ogrodowej w Łodzi, na jego ewangelicko-augsburskiej części. Zbudowana w 1888 r. według projektu Edwarda Lilpopa i Józefa Dziekońskiego.
Mauzoleum małżonków Moenke – nagrobek w części ewangelickiej Starego Cmentarza w Łodzi.
Pomnik Sophie Biedermann w Łodzi – grobowiec Sophie Biedermann i jej rodziców, Ludwiga i Mathilde Meyerów, znajdujący się na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.
Grób małego dziecka śpiącego na poduszce – grób na Starym Cmentarzu w Łodzi.
Łódź, Legionów 88
Przędzalnia Braci Muehle – zespół budynków przemysłowo-fabrycznych z 1890 roku, znajdujący się przy ul. Żeligowskiego 3/5 w dzielnicy Polesie w Łodzi. Wielokrotnie przebudowywany.
Łódź, Ogrodowa 43
Cmentarz prawosławny pw. Św. Aleksandra przy ulicy Ogrodowej w Łodzi – najstarszy cmentarz prawosławny na terenie Łodzi, będący najmniejszą częścią kompleksu Starego Cmentarza.
Stary Cmentarz w Łodzi – to jedna z najważniejszych nekropolii Łodzi. Cmentarz jest trójwyznaniowy – podzielony stosownie do wyznań na następujące części: katolicką (11 ha), ewangelicką (9 ha) i prawosławną (niespełna 1 ha).

Strony