Legnica - Atrakcje

Strony

Stary Ratusz w Legnicy – zbudowany w latach 1737-1741 w stylu barokowym. Początkowo był siedzibą władz miejskich, w roku 1928 został zaadaptowany na siedzibę teatru. Obecnie mieści się w nim administracja teatru oraz garderoby aktorów.
Legnica, Marii Skłodowskiej-Curie 1a
Zamek Piastowski w Legnicy – jeden z najstarszych zamków znajdujących się na terenie Polski.
Rynek w Legnicy – jest w kształcie prostokąta, położony w centrum Starego Miasta, podzielony na Duży i Mały Rynek. Do rynku prowadzą ulice: Złotoryjska, Chojnowska, Najświętszej Marii Panny, Rycerska, św. Jana, Piekarska, Środkowa i Plac Katedralny.
Legnica, Najświętszej Marii Panny
Ewangelicki kościół Marii Panny (niem. Liebfrauenkirche, Kirche zu Unser Lieben Frauen) w Legnicy jest jednym z najstarszych kościołów na Śląsku. Początki jego budowy sięgają XII wieku. Jest on również nazywany kościołem Mariackim (niem. Marienkirche), lub Niskim (niem.
Legnica, Partyzantów
Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy – barokowy kościół w Legnicy zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku.
Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy - znajduje się przy pl. Katedralnym.
Legnica, Nadbrzeżna 3
Kościół św. Jacka w Legnicy (niem. Kaiser-Friedrich-Gedachtniskirche) - został poświęcony w 1908 (budowa trwała od 1904 lub 1905) jako świątynia ewangelicka, poświęcona cesarzowi Fryderykowi III.
Legnica, Chojnowska 2
Akademia Rycerska w Legnicy (niem. Kaiserliche Ritterakademie zu Liegnitz) – męska szkoła średnia w Legnicy, która istniała od 1730 do 1945 roku.
Park Miejski w Legnicy – najstarszy i największy legnicki park miejski, położony w centralnej części miasta, w obrębach geodezyjnych Stare Miasto i Ochota, liczący 58 ha powierzchni. Granicę parku wyznaczają (oglądając mapę zgodnie z ruchem wskazówek zegara): pl. Wilsona, al. Orła Białego, ul.
Legnica, Zofii Kossak 9
Cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Legnica, Senatorska 19/17
Legnicka Fabryka Fortepianów i Pianin powstała na terenach fabryki Eduarda Seilera w 1947 roku. Zatrudniono w niej dawnych fachowców z seilerowskiej fabryki jak również absolwentów Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Znajdowała się przy ul.
Legnica, pl. Słowiański 8
Ratusz w Legnicy – budynek został wzniesiony w roku 1905 w stylu neorenesansowym. Obecnie jest siedzibą władz miasta.
Legnica, Mały Rynek 38
Dom Pod Przepiórczym Koszem – jedna z renesansowych kamienic Śląska. Kamienica stoi przy Małym Rynku 38 w Legnicy.
Legnica, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy – znajduje się w dekanacie legnickim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Wołowski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 lipca 1985.
Zespół poklasztorny benedyktynek w Legnicy – benedyktyński klasztor i kościół Św. Maurycego w Legnicy.
Legnica, Rzemieślnicza
Kościół św. Trójcy w Legnicy - neogotycki kościół rzymskokatolicki mieszczący się przy ulicy Rzemieślniczej.

Strony