Kościół św. Faustyny Kowalskiej - Atrakcje

0

Strony

Łódź, Plac Niepodległości 1
Parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Śródmieście w archidiecezji łódzkiej. Położona w Łodzi przy placu Niepodległości.
Pomnik św. Faustyny – pomnik-fontanna poświęcona św. Faustynie Kowalskiej dla Parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi.
Łódź, Piotrkowska 292
Kamienica Jana Starowicza "Pod Góralem" – kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 292 w Łodzi na Górniaku. Położona jest między placem Reymonta a Niepodległości.
Łódź, Piotrkowska 288
Bank Pekao S.A. - biurowiec w Łodzi mieszczący się przy ul. Piotrkowskiej 288 (Plac Reymonta). Ma 50 metrów wysokości i liczy 12 kondygnacji.
Plac Niepodległości w Łodzi - plac znajdujący się na południowym końcu ulicy Piotrkowskiej. Do placu dochodzą oprócz tego ulice: Pabianicka, Rzgowska, Sieradzka, Skargi i Zarzewska.
Pomnik Władysława Stanisława Reymonta - rzeźba plenerowa wykonana z brązu autorstwa Władysława Wołosewicza. Pomnik jest centralnym punktem łódzkiego placu tego samego imienia. Odsłonięto go w 1978 roku ku czci noblisty, autora "Chłopów" i "Ziemi obiecanej" Władysława Stanisława Reymonta.
Plac im. Władysława Reymonta (d. Rynek Geyera, Górny Rynek) w Łodzi – plac w Łodzi; znajduje się po parzystej stronie ulicy Piotrkowskiej, zaraz po numerze 286 w dzielnicy Górna (obszarze Górniak).
Łódź, Rzgowska 26/28
Fabryka Wyrobów Bawełnianych Braci Stolarow – kompleks obiektów pofabrycznych położony w Łodzi przy ulicy Rzgowskiej 26/28 w dzielnicy Górna, osiedlu administracyjnym Górniak.
Łódź, Pabianicka 2
Willa Ernsta Leonhardta przy ulicy Pabianickiej 2 w Łodzi
Łódź, Stanisława Przybyszewskiego 12
Budynek dawnej fabryki Rassalskich – fabryka powstała w 1926 roku. Jej właścicielem był Ignacy Rassalski. Zajmował się produkcją lin i powrozów wykorzystywanych w transporcie i przemyśle. Fabryka w ówczesnych latach należała do największych w kraju.
Łódź, Górna, Rzgowska 17a
Fabryka Wyrobów Włókienniczych Leonhardt, Woelker i Girbardt (także Towarzystwo Akcyjne Sukiennej Manufaktury, dziś Arelan S.A.) – powstała w 1878 roku na terenie dawnej wsi Dąbrowa pod Łodzią w guberni piotrkowskiej.
Łódź, Przybyszewskiego - Piotrkowska - Milowa - Stocka
Park im. Władysława Stanisława Reymonta znajduje się w Łodzi w obrębie ulic Piotrkowskiej, Przybyszewskiego, Stockiej i Milionowej. Powierzchnia 6.3 ha. Park założony został przez Ludwika Geyera w połowie XIX wieku. Po drugiej stronie stawu, będącego w centrum parku, zbudował "Białą Fabrykę".
Łódź, Wólczańska 243A
Willa Hüffera – położona przy ulicy Wólczańskiej 243a w Łodzi, w obrębie parku Skrzywana budynek willowy przy Fabryce Wyrobów Dzieżganych i Pończoch Hüffera.
Łódź, Piotrkowska 282
Biała Fabryka to nazwa budynku Ludwika Geyera przy ulicy Piotrkowskiej 282 w Łodzi.
Łódź, Piotrkowska 282
Centralne Muzeum Włókiennictwa – muzeum włókiennictwa mieszczące się w Białej Fabryce Geyera w Łodzi.
Łódź, Piotrkowska 282
Kościół w skansenie łódzkiej architektury drewnianej – budynek pełniący od powstania w XIX wieku funkcję świątyni ewangelickiej, a po II wojnie światowej parafialnego kościoła katolickiego. Położony od 2008 na obszarze skansenu łódzkiej architektury drewnianej.
Łódź, Piotrkowska 282
Skansen łódzkiej architektury drewnianej – znajduje się przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Udostępniony zwiedzającym 30 września 2008 roku.
Łódź, Piotrkowska 280
Łódź, Bednarska 15a
Dom przy ulicy Bednarskiej 15 – położona w parku im. Legionów w Łodzi posecesyjna willa, która została zbudowana w otoczeniu ogrodowo-parkowym na początku XX wieku dla niemieckiego fabrykanta Ernsta Leonhardta (po 1905 roku).

Strony