Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych - Rozrywka

Śląskie Wesołe Miasteczko – największe wesołe miasteczko w Polsce otwarte w 1959 roku. Mieści się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku położonego w Chorzowie przy granicy z Katowicami. Ma powierzchnię około 26 ha. W 2012 roku lunapark odwiedziło 212 511 osób.
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka (WPKiW), również: Park Śląski – park znajdujący się w całości w granicach administracyjnych Chorzowa, zajmujący obecnie powierzchnię 520 ha. Jest to jeden z największych parków miejskich w Europie.
Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie – skansen znajdujący się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka, nieopodal Stadionu Śląskiego i Centrum Handlowego AKS.
Planetarium Śląskie – największe i najstarszeplanetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce. Zostało założone 4 grudnia 1955 roku w ówczesnym Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (obecnie nazywany również Parkiem Śląskim) położonym w Chorzowie.
Dom Pracy Twórczej "Leśniczówka" - siedziba Śląskiego Stowarzyszenia Artystów i Twórców, miejsce spotkań i działalności artystycznej śląskiego środowiska muzycznego.
Chorzów, Powstańców 25
Muzeum w Chorzowie jest instytucją muzealną, w której zgromadzono zabytki historyczne i etnograficzne z Górnego Śląska.
Chorzów, Marii Konopnickiej 1
Teatr Rozrywki w Chorzowie znajduje się w Chorzowie przy ulicy M. Konopnickiej 1 (wejście od ulicy Katowickiej).
Katowice, Jana III Sobieskiego 11
Muzeum Nośników Danych – pierwsza w Polsce kolekcja najstarszych i najbardziej wyjątkowych nośników danych. Pomysłodawcą i organizatorem wystawy była katowicka firma MBM Ontrack, specjalizująca się w odzyskiwaniu utraconych danych komputerowych. Firma jest partnerem Muzeum Śląskiego.