Częstochowa - Rozrywka

Strony

Częstochowa, Majora Waleriana Łukasińskiego 50/68
Pałacyk Hantkego - zabytkowa, neobarokowa willa w Częstochowie-Rakowie, zbudowana na zlecenie Bernarda Hantkego w latach 1900-1903 według projektu z 1898 roku.
Częstochowa, Aleja Wolności 30
Willa generalska – zabytkowa, modernistyczna willa w Częstochowie, w al. Wolności, zbudowana w początkach XX wieku.
Muzeum Częstochowskie – muzeum w Częstochowie. Jest najstarszą instytucją kulturalną regionu częstochowskiego. Siedziba Muzeum Częstochowskiego mieści się w odwachu przy ratuszu w Częstochowie.
Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie – muzeum w Częstochowie, znajdujące się w parku im. Stanisława Staszica, uruchomione po raz pierwszy 4 grudnia 1989, w zbudowanych w latach 1974–1976, podziemnych korytarzach.
Częstochowa, Aleja Najświętszej Maryi Panny 47
Popówka – zabytkowa, późnoklasycystyczna kamienica w Częstochowie, w III Alei, zbudowana w 1875 roku.
Częstochowa, Ogrodowa 68
Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie – muzeum w Częstochowie, posiadające ekspozycje w dwóch salach wystawowych oraz w niedziałającym od 2010 roku zakładzie produkcyjnym - Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego SA, wykorzystującym linię technologiczną z lat 30. XX wieku.
Częstochowa, Generała Kazimierza Pułaskiego 100/120
Muzeum Historii Kolei w Częstochowie – muzeum, w którym zgromadzono pamiątki, sprzęt i elementy wyposażenia kolejowego.
Częstochowa, Majora Waleriana Łukasińskiego 20
Rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej w Częstochowie – obiekt wystawienniczy Muzeum Częstochowskiego.
Częstochowa, Jagiellońska 67/71
Telefon: +48 34 365 19 82
Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie – prywatne muzeum w Częstochowie, założone w sierpniu 2011 roku z inicjatywy częstochowskiego biznesmena i filantropa Krzysztofa Witkowskiego.
Częstochowa, Jasnogórska 23
Muzeum Haliny Poświatowskiej (pełna nazwa: Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej) – oddział Muzeum Częstochowskiego, mieszczący się w dawnym domu Haliny Poświatowskiej przy ulicy Jasnogórskiej 23 w Częstochowie. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających 9 maja 2007.
Częstochowa, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64

Strony