Bielsko-Biała - Rozrywka

Bielsko-Biała, Śródmieście, Stare Miasto, Wzgórze 16
Telefon: 33 822 06 56
Zamek książąt Sułkowskich – najstarsza i największa zabytkowa budowla Bielska-Białej, położona we wschodniej części Starego Miasta.
Teatr Polski w Bielsku-Białej – założony w 1890 r. teatr dramatyczny, znajdujący się w Bielsku-Białej, w zabytkowym gmachu w centrum miasta, na historycznym Dolnym Przedmieściu, przy ul. 1 Maja.
Bielsko-Biała, Komorowicka 48
Pałacyk Emanuela Rosta lub "Willa Rosta" w Bielsku-Białej - pałacyk wybudowany w XIX wieku, znajdujący się przy ul. Komorowickiej 48 w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała, Jana III Sobieskiego 51
Telefon: 33 811 71 76
Dom Tkacza – oddział Muzeum w Bielsku-Białej, w którym zrekonstruowano wygląd XVIII-wiecznego domu i warsztatu sukienniczego. Budynek muzeum położony jest w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego i znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Bielsko-Biała, Kazimierza Wielkiego 1
Muzeum Motoryzacji w Bielsku-Białej – placówka muzealna prowadzona przez Automobilklub Beskidzki, gromadząca zabytkowe samochody i motocykle. Znajduje się w Bielsku-Białej, przy ul. Kazimierza Wielkiego 1.
Bielsko-Biała, Michała Grażyńskiego 38-40
Bielsko-Biała, Wojciecha Bogusławskiego 18
Dom Przyrodnika im. E. i St. Forysiów w Bielsku-Białej – prywatne muzeum przyrodnicze znajdujące się w Bielsku-Białej, przy ul. W. Bogusławskiego.
Bielsko-Biała, Pankiewicza 1
Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta – prywatne muzeum znajdujące się w Bielsku-Białej, przy ul. Pankiewicza 1 na Starym Mieście. Zostało utworzone w 1989 r. i od początku jest prowadzone przez Tadeusza Modrzejewskiego.
Bielsko-Biała, Adama Mickiewicza 20
Teatr Lalek Banialuka – teatr lalek założony w 1947 roku w Bielsku-Białej przez artystów plastyków Jerzego Zitzmana i Zenobiusza Zwolskiego. Jego siedzibą jest budynek przy ul. A. Mickiewicza 20 na Dolnym Przedmieściu, wzniesiony w 1935 r. jako żydowski dom kultury im. Chaima Nachmanna Bialika.
Kolej linowa na Szyndzielnię – kolej gondolowa z Olszówki (dzielnica Bielska-Białej) na Szyndzielnię w Beskidzie Śląskim, w granicach administracyjnych tego miasta.
Bielsko-Biała, Władysława Broniewskiego 27