Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP - Atrakcje

0
Częstochowa, Wielkoborska 123
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie – parafia rzymskokatolicka, położona w dekanacie Częstochowa – NMP Jasnogórskiej, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, Erygowana w 1988.
Klasztor Franciszkanów w Częstochowie − dom zakonny franciszkanów w Częstochowie, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie archidiecezji częstochowskiej, w województwie śląskim.
Częstochowa, Wręczycka 128
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1947.
Góra Liszka – szóste lub siódme pod względem wysokości wzgórze w granicach Częstochowy, wznoszące się na 296,8 m n.p.m..
Ulica św. Rocha – ważna częstochowska ulica zaczynająca się pod Jasną Górą na Rynku Wieluńskim. Ulica prowadzi do granicy miasta (wylot z Częstochowy na Wieluń). Na przeważającym odcinku posiada status drogi krajowej nr 43.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa – Podwyższenia Krzyża Świętego, archidiecezji częstochowskiej w Polsce. Erygowana w 1972.
Ulica Główna – jedna z ulic na Stradomiu i Gnaszynie w Częstochowie, rozciąga się pomiędzy ul. Jadwigi a ul. Przejazdową.
Częstochowa, Świętego Rocha 79a
Kościół Świętego Rocha i Świętego Sebastiana w Częstochowie – kościół rektoralny znajdujący się w Częstochowie, przy ulicy świętego Rocha.
Dolina Miłosierdzia Bożego – katolickie sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz parafia pod tym samym wezwaniem w Częstochowie, prowadzone przez pallotynów.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Częstochowie – kościół parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Częstochowie, w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza.
Stara Góra – wzgórze o trzech wierzchołkach w granicach Częstochowy, wznoszące się na 293 (zachodnie), 286,6 (północno-wschodnie: Jasna Góra) i 285 (południowe: Wzgórze Św. Anny) m n.p.m.. Odpowiednio jedenaste, piętnaste i szesnaste pod względem wysokości w granicach miasta.