Gmina Iwkowa

0

Gmina Iwkowa - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie brzeskm.

Warto zobaczyć

Kościół Nawiedzenia NMP w Iwkowej – kościół z XV wieku znajdujący się w Iwkowej (gmina Iwkowa, powiat brzeski, województwo małopolskie), na terenie diecezji tarnowskiej.
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Czchów. Erygowana w XIV wieku. Mieści się pod numerem 12. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Szpilówka (516 m n.p.m.) bądź Spilówka – całkowicie zalesione wniesienie znajdujące się na Pogórzu Wiśnickim w długim 20-kilometrowym grzbiecie zwanym pasmem Szpilówki, który ciągnie się od doliny Uszwicy na zachodzie, po dolinę Dunajca na wschodzie.
Bukowiec (494 m n.p.m.), nazywany też Górą św. Urbana – w całości zalesiona góra, położona na Pogórzu Wiśnickim, będąca częścią tzw. Pasma Szpilówki. Wznosi się nad miejscowościami Iwkowa i Tymowa. Na południowych stokach znajduje się źródło św. Urbana, spływający z niego potok uchodzi do Beli.
Piekarska Góra (515 m n.p.m.) – pokryte lasem wzniesienie górujące nad Gawełdowem, przysiółkiem miejscowości Iwkowa na Pogórzu Wiśnickim, stanowiące część tzw. Pasma Szpilówki.
Rezerwat przyrody Bukowiec – florystyczny rezerwat przyrody w gminie Czchów, w powiecie brzeskim, w województwie małopolskim, w pobliżu Iwkowej, na grzbiecie góry Bukowiec.