Gmina Drawno

0

Gmina Drawno położona jest w województwie zachodniopomorskim we wschodniej części powiatu choszczeńskiego.

Warto zobaczyć

Drawieński Park Narodowy – polski park narodowy o powierzchni 114,41 km², utworzony w 1990 r. Położony jest na terenie trzech województw: lubuskie: 55,91 km² zachodniopomorskie: 54,72 km² wielkopolskie: 3,78 km²
Zamek w Drawnie – to rycerski zamek z przełomu XIII/XIV wieku w Drawnie w województwie zachodniopomorskim nad Jeziorem Drawneńskim, zachowany w formie ruiny. W 1958 ruiny wpisano do rejestru zabytków.
Rudno (także Grażyna) – jezioro na Równinie Drawskiej, w woj. zachodniopomorskim, w gminie Drawno. Jezioro znajduje się w całości w granicach administracyjnych miasta Drawno.
Drawno, Plac Wolności 4
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drawnie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Drawnie, w powiecie choszczeńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Drawno archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Konotop – jezioro na Równinie Drawskiej, położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminie Bierzwnik o powierzchni 12,41 ha. Północny brzeg jeziora stanowi granicę między gminą Bierzwnik a gminą Drawno.
Dubie (także Adamowo) – jezioro wytopiskowe znajdujące się na terenie Równiny Drawskiej, najgłębsze jezioro Puszczy Drawskiej. Jezioro znajduje się w całości w granicach administracyjnych miasta Drawno.
Dawny kościół ewangelicki, obecnie katolicki, filialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zbudowany pod koniec XVI wieku. Około 1630 roku dobudowano szachulcowa wieżę..