Gmina Drawno - Atrakcje

Strony

Drawieński Park Narodowy – polski park narodowy o powierzchni 114,41 km², utworzony w 1990 r. Położony jest na terenie trzech województw: lubuskie: 55,91 km² zachodniopomorskie: 54,72 km² wielkopolskie: 3,78 km²
Zamek w Drawnie – to rycerski zamek z przełomu XIII/XIV wieku w Drawnie w województwie zachodniopomorskim nad Jeziorem Drawneńskim, zachowany w formie ruiny. W 1958 ruiny wpisano do rejestru zabytków.
Rudno (także Grażyna) – jezioro na Równinie Drawskiej, w woj. zachodniopomorskim, w gminie Drawno. Jezioro znajduje się w całości w granicach administracyjnych miasta Drawno.
Drawno, Plac Wolności 4
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drawnie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Drawnie, w powiecie choszczeńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Drawno archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Konotop – jezioro na Równinie Drawskiej, położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminie Bierzwnik o powierzchni 12,41 ha. Północny brzeg jeziora stanowi granicę między gminą Bierzwnik a gminą Drawno.
Dubie (także Adamowo) – jezioro wytopiskowe znajdujące się na terenie Równiny Drawskiej, najgłębsze jezioro Puszczy Drawskiej. Jezioro znajduje się w całości w granicach administracyjnych miasta Drawno.
Dawny kościół ewangelicki, obecnie katolicki, filialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zbudowany pod koniec XVI wieku. Około 1630 roku dobudowano szachulcowa wieżę..
Rezerwat przyrody "Torfowisko Konotop" - torfowiskowy, o powierzchni 65,85 ha i otulinie 215,99 ha, utworzony 3 marca 2007, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminach Bierzwnik i Drawno, 1,5 km na południowy zachód od granic Drawieńskiego Parku Narodowego, 4 km na południe

Strony