Gmina Brenna - Kościoły

Brenna, Księdza Rudolfa Juroszka 7
Parafia św. Jana Chrzciciela w Brennej – parafia rzymskokatolicki w dekanacie skoczowskim, obejmuje większość obszaru Brennej. W 2005 zamieszkiwało ją ok. 4000 katolików. Utworzona w roku 1784 i należała do dekanatu bielskiego. W 1804 roku weszła w skład powstałego w 1777 dekanatu skoczowskiego.
Górki Wielkie, Zofii Kossak 130
Parafia św. Jana Sarkanda w Górkach Wielkich − parafia rzymskokatolicka położona w dekanacie skoczowskim, w diecezji bielsko-żywieckiej. W 2005 zamieszkiwało ją ok. 840 katolików.
Kościół Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich – rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich. Kościół znajduje się na prawym brzegu Brennicy.
Brenna, Leśnica, Leśnica 118
Parafia św. Jana Nepomucena w Brennej-Leśnicy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Brennej, w przysiółku Leśnica. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej.
Brenna, Księdza Erwina Miklera 9a
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Brennej-Górkach – parafia luterańska w Brennej, należąca do diecezji cieszyńskiej. Mieści się przy ulicy księdza E. Miklera. Swym zasięgiem obejmuje gminę i zrzesza ok. 950 wiernych (2005 r.).