Wisła - Kościoły

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle – parafia rzymskokatolicka w Wiśle, w dekanacie wiślańskim diecezji bielsko-żywieckiej. Jest najstarszą w mieście, została erygowana 28 maja 1957.
Kościół Ewangelicko-Augsburski apostołów Piotra i Pawła w Wiśle – ewangelicko-augsburski kościół parafialny znajdujący się w Wiśle, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Kościół jest położony na ul. 1 Maja 49, w centrum miasta, tuż przy głównym deptaku.
Wisła, Kopydło 103a
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle – drewniano-żelbetonowy kościół parafialny parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach. Wzniesiony w latach 1981-1983, zrekonstruowana zabytkowa wieża pochodzi z wybudowanego w 1575 kościoła w Połomi w powiecie wodzisławskim.
Wisła, Spokojna 4
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Głębcach – parafia luterańska w Wiśle, w dzielnicy Głębce, należąca do diecezji cieszyńskiej. Parafia powstała w wyniku podziału parafii w Wiśle Centrum z dniem 1 grudnia 1994.
Wisła, Cieńków 3
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Czarnem – parafia luterańska w Wiśle, w dzielnicy Czarne, należąca do diecezji cieszyńskiej. Parafia powstała w wyniku podziału parafii w Wiśle Centrum z dniem 1 grudnia 1994.
Wisła, Jodłowa 8b
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Jaworniku – parafia luterańska w Wiśle, w dzielnicy Jawornik, należąca do diecezji cieszyńskiej. Parafia powstała w wyniku podziału parafii w Wiśle Centrum z dniem 1 grudnia 1994.
Wisła, Cieńkowska 5
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Malince – parafia luterańska w Wiśle, w dzielnicy Malinka, należąca do diecezji cieszyńskiej. Parafia powstała w wyniku podziału parafii w Wiśle Centrum z dniem 1 grudnia 1994.