Dawna karczma z zajazdem - Atrakcje

0

Strony

Nazwa ulicy wywodzi się z czasów, gdy powstawała Łódź przemysłowa. Drewna opałowego dostarczała przemysłowi puszcza łódzka (jej reliktem jest dziś Park 3 Maja).
Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Łodzi - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie Łódź-Widzew. Erygowana w 1978. Mieści się przy ulicy Wodnej. Kościół parafialny wybudowany został w 1903, rozbudowany w 1924.
Łódź, Wodna 34/36
Salezjańska Wyższa Szkoła Ekonomii i Zarządzania w Łodzi – niepubliczna uczelnia wyższa, należąca do światowej sieci uczelni salezjańskich (Instituzioni Universitarie Salesiane). Uczelnia powstała w 1996 w Łodzi. Od 2014 r. nosi nazwę Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi.
Plac Zwycięstwa w Łodzi, poprzednia nazwa Wodny Rynek – jeden z najstarszych łódzkich placów. Plac jest otoczony ulicami: Wodną (od wschodu) i Targową (od zachodu).
Łódź, pl. Zwycięstwa 1
Muzeum Kinematografii w Łodzi – muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Łódź, Plac Zwycięstwa 1
Kino Kinematograf – łódzkie kino promujące filmy niszowe – polskie filmy przedwojenne, dokumenty, animacje oraz współczesne kino artystyczne. Znajduje się ono w Muzeum Kinematografii w Łodzi przy pl. Zwycięstwa 1.
Łódź, Śródmieście, Plac Zwycięstwa 1
Pałac Karola Scheiblera – neorenesansowy pałac zbudowany dla Karola Scheiblera, znajdujący się w Łodzi przy Placu Zwycięstwa 1 (dawniej Wodny Rynek) obok olbrzymiego kompleksu jego fabryki i fabrycznego osiedla robotniczego "Księży Młyn".
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Łodzi, przy ulicy Nawrot 27. Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10:00 i czwartek o godzinie 18:00.
Pałac Oskara Kona – willa wybudowana w 1903 dla przedsiębiorcy budowlanego Jana Stecka. Jej projekt sporządził Franciszek Chełmiński. Według pierwotnego założenia willa nawiązywała stylem do renesansu. Późniejszy jej użytkownik, właściciel Widzewskiej Manufaktury – Oskar Kon, zmienił jej formę.
Łódź, Henryka Sienkiewicza 60
Kościół św. Jana w Łodzi – neoromański zbudowany w latach 1880-84 jako świątynia luterańska św. Jana Ewangelisty. Był drugim kościołem tego wyznania w Łodzi (po kościele św. Trójcy). Obecnie rzymskokatolicki kościół oo. jezuitów przy ulicy Sienkiewicza 60 w Łodzi.
Łódź, Henryka Sienkiewicza
Park Sienkiewicza – łódzki park o powierzchni 5,2 ha, położony w obrębie ulic Kilińskiego, Sienkiewicza i Tuwima.

Strony