Cmentarz Grabiszyński - Atrakcje

0

Strony

Wrocław, Grabiszyńska 333
Cmentarz Grabiszyński – obok Cmentarza Osobowickiego, Cmentarza Świętej Rodziny, Cmentarza Świętego Wawrzyńca jedna z największych nekropolii we Wrocławiu. Cmentarz w swoich obecnych granicach to jedna z trzech części stanowiących w pierwszej połowie XX w. większy kompleks cmentarny.
Górka Wiatraczna (Mühlberg) – wzgórze (wzniesienie) położone we Wrocławiu w rejonie osiedla Grabiszyn. Jest to wzniesienie morenowe. Jego nazwa pochodzi prawdopodobnie od położonego tu niegdyś wiatraka. Obecnie teren ten zabudowany jest blokami mieszkalnymi.
Cmentarz we Wrocławiu, na którym pochowani są żołnierze włoscy – jeńcy wzięci do niewoli niemieckiej, po przegranej przez Włochy bitwie pod Caporetto dnia 24 października 1917.
Pomnik Wspólnej Pamięci - monument poświęcony pamięci mieszkańców Wrocławia których mogiły zostały zlikwidowane w latach powojennych.
Cmentarz Żołnierzy Polskich we Wrocławiu – wojenna nekropolia Żołnierzy Polskich utworzona w latach 1968-1970 jako miejsce spoczynku 603 żołnierzy polskich – uczestników Kampanii Wrześniowej zmarłych w niewoli niemieckiej a także poległych na froncie żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego.
Park Grabiszyński – park we Wrocławiu położony na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Nazwa parku została nadana § 1 pkt 12 uchwały nr LXXI/454/93 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 9 października 1993 w sprawie nazw parków i terenów leśnych istniejących we Wrocławiu.
Parafia pw. św. Klemensa Marii Dworzaka we Wrocławiu - rzymskokatolicka parafia znajdująca się w dekanacie Wrocław Śródmieście. Parafię prowadzą OO. Jezuici. Księgi metrykalne od 1945 roku, parafia została erygowana w 1932 roku.
Wrocław, Grabiszyńska 241
Jagusia, "Mobile Jagusia" – fontanna należąca do całego zespołu rzeźb plenerowych, położonych we Wrocławiu przed zakładami Hutmen S.A. przy ulicy Grabiszyńskiej 241. Na kompozycję budowli składa się basen, w obrębie którego umieszczono figurę wykonaną z miedzi.
Wrocław, Sobótki 42
Parafia Świętej Anny we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław Krzyki w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Mariusz Bradło CM. Obsługiwana przez kapłanów Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Erygowana w 1952. Mieści się przy ulicy Sobótki.
Wzgórze Gajowickie (niem. Hardenberghügel) - sztucznie utworzone wzniesienie na osiedlu Gajowice we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 138 m n.p.m.
Mała Sobótka (niem. Kinderzobten) - sztuczne utworzone wzniesienie na osiedlu Grabiszynek we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 136 m n.p.m. Przez mieszkańców miasta zwana jest także często Górką Skarbowców ze względu na przebiegającą obok ulicę o tej nazwie.
Wrocław, Szkocka 35
Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy we Wrocławiu – erygowana w 1983 roku parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w dekanacie Wrocław zachód I (Kozanów) w archidiecezji wrocławskiej.
Wrocław, Muchobór Wielki, Stanisławowska 87
Parafia Świętego Michała Archanioła we Wrocławiu-Muchoborze Wielkim znajduje się w dekanacie Wrocław-Zachód I w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Nicałek. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w XIV wieku. Mieści się przy ulicy Stanisławowskiej.
Park Gajowicki, to niewielki park we Wrocławiu położony na osiedlu Gajowice. Park zlokalizowany jest w kwartale ulic: ulica Gajowicka(na wschód od parku) ulica Pretficza(na północ od parku) ulica Wróbla (na zachód od parku) ulica Sztabowa (na południe od parku).
Wrocław, Jastrzębia 18-20

Strony