Baszta Prochownia - Atrakcje

0

Strony

Wieluń, Plac Kazimierza Wielkiego 1
Na początku XIX w. rozebrano stary gotycki ratusz miejski znajdujący się na starym rynku, zaś nowy ratusz postanowiono wybudować przy Krakowskim Przedmieściu dobudowując go do Bramy Krakowskiej która pełni rolę wieży ratuszowej.
Kościół pw. św. Józefa w Wieluniu należał do zespołu zabudowań dawnego kolegium pijarskiego i pełnił funkcję świątyni przyklasztornej. W 1957 kościół stał się świątynią parafialną.
Wieluń, Królewska 2
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Wieluniu – zabytkowy parafialny kościół pokolegiacki należący do najstarszych budowli zabytkowych Wielunia.
Wieluń, Plac Kazimierza Wielkiego 2
Wieluń, Henryka Sienkiewicza 1
Wieluń, Krakowskie Przedmieście 5
Cerkiew pw. Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi w Wieluniu, obecnie Wieluński Dom Kultury.
Wieluń, Palestrancka 7
Cerkiew pw. św. Włodzimierza w Wieluniu funkcjonowała od roku 1852 do 1902, gdy została zastąpiona większą Cerkwią Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi. W okresie międzywojennym w budynku funkcjonowało jedno z wieluńskich kin, a obecnie jedna z bibliotek.
Wieluń, Reformacka 1
Klasztor Franciszkanów w Wieluniu − franciszkański dom zakonny, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie archidiecezji częstochowskiej, w województwie łódzkim, położony poza murami miasta Wieluń.
Wieluń, Augustiańska 8
Kolegiata Bożego Ciała, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia – kościół w Wieluniu będący kościołem parafialnym parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu oraz kościołem kolegiackim kapituły kanoników przy sanktuarium.
Wieluń, Krakowskie Przedmieście 1
Wieluń, Krakowskie Przedmieście 1
Kościół pw. św. Mikołaja w Wieluniu wraz ze szpitalem został wzniesiony poza murami miejskimi w latach 1370-1380 z fundacji Władysława Opolczyka, książę ten sprowadził także do Wielunia w 1388 roku paulinów.
Kościół ewangelicki w Wieluniu - pierwotnie był to kościół przyklasztorny sióstr bernardynek został zbudowany wraz z klasztorem w latach 1612-15 z fundacji Anny Koniecpolskiej. Konsekracja kościoła odbyła się 14 grudnia 1616 roku, w jej przeddzień w podziemiach pochowano fundatorkę.

Strony