Warszawa - Niezachowane

Warszawa, Mazowiecka 22
Pałac Leopolda Kronenberga zwany też Domem Kronenberga – nieistniejący budynek wybudowany w stylu eklektycznym ("ciężki, renesansowy budynek wzniesiony przez architekta z Berlina" – jak opisywał go przewodnik po Warszawie z 1904.) znajdujący się u zbiegu ulicy Królewskiej i placu Małachowskiego.
Pałac Brühla – nieistniejący rokokowy pałac, który znajdował się w Warszawie, przy obecnym placu marsz. J. Piłsudskiego. Był uważany za jeden z najpiękniejszych warszawskich pałaców. W 1944 został wysadzony razem z Pałacem Saskim przez wycofujących się Niemców.
Warszawa, Plac Krasińskich 3
Pałac Badenich w Warszawie – nieistniejący warszawski pałac, wzniesiony w latach 1837–1838 dla hrabiego Ignacego Badeniego. Pałac do 1944 r. stał na Placu Krasińskich pod numerem 3, hip 549A, pomiędzy ulicą Długą a Pałacem Krasińskich.
Warszawa, Marszałkowska 126/134
Spółdzielczy Dom Handlowy „Sezam” – dom towarowy znajdujący się do 2014 przy ul. Marszałkowskiej 126/134 w Warszawie. W lutym 2015 trwał proces wyburzenia budynku.
Pomnik Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie – nieistniejący obecnie pomnik Feliksa Dzierżyńskiego stojący w latach 1951-1989 na placu Bankowym w Warszawie, wówczas przemianowanym na plac Feliksa Dzierżyńskiego.
Dom firmy Gebethner i Wolff w Warszawie – nieistniejąca obecnie kamienica, która znajdowała się w Warszawie, na rogu ulic Zgoda 12 i Sienkiewicza 9.
Warszawa, Marszałkowska 124
Dom Towarzystwa Ubezpieczeniowego „Rosja” – nieistniejąca obecnie kamienica, która znajdowała się w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 124, pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Moniuszki.
Warszawa, Marszałkowska 130 / Moniuszki 12
Kamienica Jankowskiego – nieistniejąca obecnie kamienica, która znajdowała się w Warszawie, na rogu ulic Marszałkowskiej 130 i Stanisława Moniuszki 12.
Kino Skarpa – kino działające na warszawskim Śródmieściu, przy ul. Kopernika, w latach 1960-2003.
Warszawa, Bielańska 1
Kamienica Mikulskiego przy ulicy Bielańskiej w Warszawie (Bank Dyskontowy Warszawski, „na Gołubskiem”) – nieistniejąca dziś kamienica na rogu ulic Bielańskiej (nr 1) i Senatorskiej (nr 22), zamykająca zachodni narożnik północnej pierzei placu Teatralnego w Warszawie, jedna z kilku warszawskich kamien
Ratusz Starego Miasta w Warszawie – nieistniejący budynek ratusza Starej Warszawy, funkcjonujący w okresie od XV do początku XIX wieku, który znajdował się pośrodku rynku Starego Miasta.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 2
Pałac Kazimierza Karasia w Warszawie – niezachowany gmach przy ulicy Krakowskie Przedmieście 2 w Warszawie, należący początkowo do Kazimierza Karasia.