Kujawsko-pomorskie - Niezachowane

Strony

Zamek w Kowalu – nieistniejący już drewniany zamek królewski znajdujący się w Kowalu.
Bydgoszcz, Bernardyńska
Kościół św. Idziego – historyczny, nieistniejący kościół położony w Bydgoszczy przy ul. Bernardyńskiej. Najstarsza świątynia Bydgoszczy, pochodząca jeszcze z przedlokacyjnego okresu historii miasta (1030-1346).
Baszta Koci Ogon – nieistniejący współcześnie element murów miejskich Torunia.
Brama Starotoruńska w Toruniu – jedna z ośmiu bram Starego Miasta. Obecnie nie istnieje.
Kościół św. Marii Magdaleny w Wyszogrodzie – historyczny, nieistniejący obecnie kościół, najstarsza świątynia parafialna zbudowana na terenie obecnego miasta Bydgoszczy i powiatu oraz jedną ze starszych na obszarze regionu. Do tej pory nie zlokalizowano dokładnego położenia kościoła.
Bydgoszcz, Stary Rynek
Kościół pojezuicki pw. św. Ignacego Loyoli (pierwotnie św. Krzyża) – historyczny, istniejący w latach 1638-1940 kościół położony w Bydgoszczy w zachodniej pierzei Starego Rynku. Patronem świątyni był do 1806 r. Święty Krzyż, po czym nadano jej wezwanie św. Ignacego Loyoli.
Cmentarz żydowski w Aleksandrowie Kujawskim – został założony pod koniec XIX wieku i znajdował się przy obecnej ulicy Parkowej. Teren cmentarza liczył 0,5 ha . Został zdewastowany przez nazistów podczas II wojny światowej. Zdewastowane nagrobki istniały jeszcze po wojnie.
Brama Chełmińska w Toruniu była jedną z ośmiu bram Starego Miasta. Obecnie nie istnieje.
Zamek w Bydgoszczy – budowla obronna i administracyjna z czasów Kazimierza Wielkiego, istniejąca w latach 1346–1656 (ruiny do 1895 r.) W latach 1370-1377 był rezydencją Kazimierza Słupskiego (wnuka Kazimierza Wielkiego), później aż do potopu szwedzkiego - rezydencją starostów bydgoskich.
Opactwo Cystersów w Byszewie – dawne opactwo cystersów w Byszewie w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. Opactwo funkcjonowało zaledwie kilkadziesiąt lat, później zostało translokowane do Koronowa. Dobra byszewskie pozostały własnością cystersów do kasaty klasztoru w 1819.
Brama Łazienna w Toruniu to jedna z ośmiu bram Starego Miasta. Obecnie nie istnieje.
Toruń, Balonowa
Hala sterowcowa w Toruniu – nieistniejący już obiekt, wybudowany na początku XX wieku w granicach Torunia.
Brama Paulińska w Toruniu była jedną z ośmiu bram Starego Miasta. Obecnie nie istnieje.
Kościół Marcina Lutra w Bydgoszczy – historyczny (1906-1945), nieistniejący obecnie kościół ewangelicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Koronowska 14
Zbór ewangelicko-unijny na Czyżkówku w Bydgoszczy – historyczny (1906-1945), nieistniejący obecnie kościół ewangelicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Plac Teatralny
Teatr Miejski – dawny budynek teatru, istniejący w Bydgoszczy w latach 1896-1946.
Toruń, Szczytna 10-12
Wielka Synagoga w Toruniu – nieistniejąca synagoga znajdująca się na Starym Mieście w Toruniu, na tyłach działek przy ulicy Szczytnej 10 i 12. Synagoga została zbudowana w 1847 roku i otwarta 3 września 1847.

Strony