Szczytno - Atrakcje

Strony

Szczytno, Poznańska
Zamek w Szczytnie – zamek zlokalizowany pomiędzy jeziorami: Długim i Domowym Małym, przy ulicy Henryka Sienkiewicza, zachowany częściowo w formie ruiny.
Szczytno, Wileńska 1
Parafia Świętego Brata Alberta w Szczytnie – rzymskokatolicka parafia w Szczytnie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Szczytno. Została utworzona 10 czerwca 1990. Kościół parafialny znajduje się przy ulicy Wileńskiej.
Szczytno, Łomżyńska
Cmentarz żydowski w Szczytnie – został założony w 1815 roku i zajmuje powierzchnię 0,16 ha i jest nieogrodzony. Pomimo dewastacji w czasach III Rzeszy i PRL zachowało się około pięćdziesięciu nagrobków, z których najstarszy pochodzi z 1833 roku.
Jezioro Domowe Małe – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w całości położone w granicach administracyjnych miasta Szczytna.
Jezioro Długie (niem. Großer Haus-See) - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. szczycieńskim, w całości położone w granicach administracyjnych miasta Szczytna. Jezioro leży na granicy Równiny Mazurskiej i Pojezierza Mrągowskiego.
Szczytno, Konopnickiej
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie – kościół w Szczytnie, zbudowany w latach 1897-1899 w stylu neogotyckim. Nieprzerwanie należy do wspólnoty katolickiej. Mieści się przy ul. Konopnickiej 72. Od 1984 widnieje w rejestrze zabytków.
Szczytno, Henryka Sienkiewicza 1
Muzeum Mazurskie w Szczytnie jest oddziałem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Powstało w 1945 r. na bazie ocalałych zbiorów dawnego niemieckiego Heimatmuseum, które założono w 1925 r. Muzeum gromadzi zbiory archeologiczne, artystyczno-historyczne, etnograficzne, numizmatyczne i przyrodnicze.
Szczytno, Warszawska 1
Kościół ewangelicko-augsburski w Szczytnie – kościół parafialny należący do diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Szczytno, Marii Konopnickiej 16
Szczytno, Henryka Sienkiewicza 3
Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie – kościół baptystyczny w Szczytnie, zbudowany w roku 1904 w stylu neogotyckim. Mieści się przy ul. Sienkiewicza 3. Od 1994 widnieje w rejestrze zabytków.
Szczytno, Henryka Sienkiewicza 1
Ratusz w Szczytnie – zabytkowy ratusz w Szczytnie zbudowany w 1937 roku. Pełni funkcję siedziby władz miejskich oraz Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.
Szczytno, Juliana Tuwima 38
Parafia Chrystusa Króla w Szczytnie - rzymskokatolicka parafia w Szczytnie. Powstała 1 lipca 1992. W 2007 roku liczyła 5260 osób. Nabożeństwa odprawiane są w murowanej kaplicy tymczasowej, ale rozpoczęto już budowę nowego kościoła. Od początku powstania parafii proboszczem jest ks. Mirosław Rudoman.
Dom Polski w Szczytnie – zabytkowa kamienica w Szczytnie. Została wybudowana na początku XX wieku. W latach 1906-1939 budynek użytkowały organizacje polskie oraz mazurskie: Mazurska Partia Ludowa, redakcja pisma Mazur, Związek Polaków w Niemczech, Mazurski Bank Ludowy. Gościli w nim m.in.
Szczytno, Niepodległości 11
Kościół św. Stanisława Kostki w Szczytnie – kościół w Szczytnie, zbudowany w latach 20. XX wieku. Mieści się przy ul. Niepodległości 11. Od 1998 widnieje w rejestrze zabytków.

Strony