Solec Kujawski

0

Solec Kujawski - miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Solcu Kujawskim - solecki ratusz to budowla neogotycka, nieotynkowana, zbudowana w latach 1890-1891. Jest t budynek murowany, posiadający trzy kondygnacje. Część wejściowa posiada lekki ryzalit, trzecia kondygnacja zakończona jest szczytem. Obecnie siedziba Urzędu Miasta i Gminy.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Solec Kujawski. Mieści się przy ulicy Bydgoskiej.
Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim - kościół parafialny w Solcu Kujawskim, siedziba parafii św. Stanisława znajdująca się przy ulicy 23 stycznia 5.
Muzeum Solca im. księcia Przemysła powstało 1 stycznia 2009, uroczyste otwarcie nastąpiło 12 marca 2009. Muzeum mieści się w budynku o nazwie Villa Anna, zbudowanym w 1911 roku przez Carla Juegrensa - soleckiego przemysłowca niemieckiego pochodzenia.
Parafia pw. bł. Michała Kozala w Solcu Kujawskim - parafia rzymskokatolicka w Solcu Kujawskim, w dekanacie Bydgoszcz IV w diecezji bydgoskiej. Kościołem parafialnym jest Kościół bł. Michała Kozala w Solcu Kujawskim.
Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła w Solcu Kujawskim - parafia rzymskokatolicka w Solcu Kujawskim, w dekanacie Bydgoszcz IV w diecezji bydgoskiej. Kościołem parafialnym jest Kaplica Nawrócenia św.Pawła w Solcu Kujawskim. Jest najmłodszą parafią w mieście, wydzieloną 7 października 2008 z parafii św.