Gmina Sicienko

0

Gmina Sicienko - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskm.

Warto zobaczyć

Sicienko, Mrotecka 1
Parafia św. Andrzeja Boboli w Sicienku – rzymskokatolicka parafia we wsi Sicienku, w dekanacie Białe Błota diecezji bydgoskiej. Erygowana w 1972 roku.
Jezioro Słupowskie - jezioro rynnowe położone w zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego, w pow. bydgoskim i gminie Sicienko, ok. 3 km na wschód od miejscowości Mrocza i 17 km na północny zachód od granic miasta Bydgoszczy.
Rezerwat przyrody Kruszyn – rezerwat leśny o powierzchni 72,7 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie bydgoskim, gminie Sicienko.
Jezioro Wierzchucińskie Duże - jezioro rynnowe położone w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie bydgoskim i gminie Sicienko, ok. 15 km na północny zachód od granic miasta Bydgoszczy. Znajduje się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Rynny Jezior Byszewskich.
Park na Osowej Górze – tereny zieleni parkowej w Bydgoszczy, o łącznej powierzchni 7,98 hektarów, położone na osiedlu Osowa Góra.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Samsiecznie – rzymskokatolicka parafia we wsi Samsieczno, w dekanacie Mrocza diecezji bydgoskiej. Prowadzą ją pallotyni. Erygowana w 1925 roku.