Gmina Dąbrowa Chełmińska

0

Gmina Dąbrowa Chełmińska - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskm.

Warto zobaczyć

Kościół świętego Mikołaja, świętego Stanisława i świętego Jana Chrzciciela w Ostromecku - rzymskokatolicki kościół parafialny w Ostromecku, w gminie Dąbrowa Chełmińska, w powiecie bydgoskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Parkowej. Należy do dekanatu Unisław Pomorski.
Rezerwat przyrody Las Mariański – rezerwat leśny o powierzchni 31,8 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie bydgoskim i gminie Dąbrowa Chełmińska. Jest to jeden z najwcześniej założonych i najbliższych rezerwatów przyrody, zlokalizowanych w otoczeniu Bydgoszczy.
Rezerwat przyrody Reptowo – rezerwat ornitologiczny o powierzchni 4,1 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie bydgoskim i gminie Dąbrowa Chełmińska.
Rezerwat przyrody Linje – rezerwat torfowiskowy o powierzchni 12,7 ha ( w tym 5,8 ha stanowi rezerwat ścisły), położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie bydgoskim, gminie Dąbrowa Chełmińska.
Mała Kępa Ostromecka – projektowany rezerwat ornitologiczny o powierzchni 116 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie bydgoskim, gminie Dąbrowa Chełmińska.