Powiat zielonogórski - Kościoły

Strony

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sulechowie, w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Sulechów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie Bobrzańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Nowogrodzie Bobrzańskim, w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Lubsko diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Babimost, Kościelna 2
Kościół św. Wawrzyńca w Babimoście – katolicka świątynia w Babimoście (województwo lubuskie) – siedziba parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Płotach – rzymskokatolicka parafia we wsi Płoty, w gminie Czerwieńsk, należąca do dekanatu Zielona Góra – Ducha Świętego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana 1 sierpnia 2014.
Kościół pod wezwaniem św. Marcina w Świdnicy w gminie Świdnica, w powiecie zielonogórskim (województwo lubuskie). Kościół parafialny parafii w Świdnicy, dekanat Zielona Góra - Ducha Świętego, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Drzonków, Kościelna 18
Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie – rzymskokatolicka parafia we wsi Drzonków, w gminie wiejskiej Zielona Góra, należąca do dekanatu Zielona Góra - Podwyższenia Krzyża Świętego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w 2006 roku.
Czerwieńsk, Księdza Ludwika Muchy
Kościół Świętego Wojciecha w Czerwieńsku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Czerwieńsku, w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Zielona Góra - Ducha Świętego. Mieści się przy ulicy księdza Ludwika Muchy.

Strony