Powiat żarski - Kościoły

Strony

Żary, Wyzwolenia 4
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Żarach, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żary. Mieści się w dzielnicy Kunice, przy ulicy Wyzwolenia.
Żary, Skarbowa 3
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żarach – rzymskokatolicki kościół filialny w Żarach, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żary diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Żary, pl. Wyszyńskiego 4
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Żarach, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żary diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Żary, Podchorążych 14a
Synagoga w Żarach – synagoga znajdująca się w Żarach, przy dzisiejszej ulicy Podchorążych 15.
Żary, Plac Kaczy Rynek 10
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żarach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy należący do Śląskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Mieści się w Żarach, w województwie lubuskim.
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Jasieniu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Jasieniu, w powiecie żarskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Lubsko diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górzynie – parafia rzymskokatolicka, położona w dekanacie Lubsko, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w 1974.
Żary, Żagańska 13
Kościół Dobrego Pasterza w Żarach – kościół parafialny należący do dekanatu lubuskiego Kościoła Polskokatolickiego w RP. Mieści się w Żarach, w województwie lubuskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Lubsku, w powiecie żarskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Lubsko diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Przewóz, Krótka 10
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Przewozie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Przewozie, w gminie Przewóz, w powiecie żarskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Łęknica. Mieści się przy ulicy Krótkiej.
Łęknica, XX-lecia 12a
Parafia Świętej Barbary w Łęknicy – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Łęknica, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana 29 czerwca 1981.

Strony