Powiat nowosolski - Kościoły

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu w gminie Otyń, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie) to kościół parafialny parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w dekanacie Nowa Sól, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kożuchów, pl. Matejki 3
Kościół pw. Oczyszczenia NMP w Kożuchowie – kościół parafialny parafii Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Nowa Sól, Marszałka Józefa Piłsudskiego 16
Kościół pw. św. Antoniego w Nowej Soli autorstwa berlińskiego architekta Friedricha Augusta Stülera, utrzymany w stylistyce neoromanizmu. Kamień węgielny położono 9 kwietnia 1835. Budowę ukończono w 1839.
Kościół św. Anny w Solnikach w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół filialny parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej (Oczyszczenia NMP) w Kożuchowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół świętego Hieronima w Bytomiu Odrzańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Bytom Odrzański, w powiecie nowosolskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Kożuchów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy św. Maksymiliana Kolbego.
Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Studzieńcu - kościół filialny parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli, w Studzieńcu, dekanat Nowa Sól, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kożuchów, Szprotawska 23
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kożuchowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zielona Góra diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół św. Ducha w Kożuchowie - Kirche vom Heiligen Geist zu Freystadt – zabytkowy kościół w Kożuchowie, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół pomocniczy parafii Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Siedlisko, Plac Zamkowy 17
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Siedlisku – parafia rzymskokatolicka, położona w dekanacie Nowa Sól, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w 1957. Mieści się przy Placu Zamkowym, pod numerem 17.
Kościół św. Anny w Broniszowie – kościół w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim. Kościół parafialny parafii w Broniszowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół św. Jerzego położony w Mirocinie Górnym w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół parafialny parafii pw. św. Jerzego w Mirocinie Górnym, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół św. Klemensa w Borowie Polskim w gminie Nowe Miasteczko, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół filialny parafii pw. św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Nowa Sól, Kościelna 3
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli – rzymskokatolicki kościół położony w dekanacie Nowa Sól w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mirocinie Dolnym w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół filialny parafii pw. św. Jerzego w Mirocinie Górnym, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Nowym Miasteczku, w powiecie nowosolskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Kożuchów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Strony