Powiat świebodziński - Kościoły

Strony

Świebodzin, Osiedle Łużyckie 52
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie – kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie (województwo lubuskie) jest jednym z siedmiu sanktuariów należących do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Siedziba parafii pw. Miłosierdzia Bożego położona jest przy ul. Sulechowskiej, na os.
Świebodzin, Park Chopina 4
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świebodzinie, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Apostoła w Dąbrówce Wielkopolskiej – rzymskokatolicka parafia w Dąbrówce Wielkopolskiej, położona w dekanacie Babimost, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w 1459 roku.
Kościół, a w zasadzie kaplica należąca do parafi św. Jana Chrzciciela w Lubrzy.
Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – zabytkowy, modrzewiowy kościół rzymskokatolicki, zlokalizowany w Kosieczynie, gmina Zbąszynek.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Świebodzinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świebodzinie, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Toporowie (pot. Matki Boskiej Różańcowej) – kościół w Toporowie w gm. Łagów w woj. lubuskim. Jeden z najcenniejszych zabytków wsi.
Łagów, Kościuszki 3
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Łagowie, w gminie Łagów, w powiecie świebodzińskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski. Mieści się przy ulicy Sulęcińskiej.
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Lubrzy- kościół parafialny w Lubrzy w gm. Lubrza w woj. lubuskim.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – parafia rzymskokatolicka w Wilkowie, w dekanacie Świebodzin – Miłosierdzia Bożego, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Parafia położona jest przy drodze krajowej nr 92, trzy kilometry na zachód od Świebodzina.
Kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki filialny pod wezwaniem MB Częstochowskiej, o konstrukcji szachulcowo-murowanej, wzniesiony około1832 roku; neogotycka wieża dostawiona około połowy XIX wieku.
Kościół pw. św. Anny w Szczańcu - kościół parafialny w Szczańcu, w gminie Szczaniec, w woj. lubuskim.

Strony