Powiat zielonogórski - Architektura

Strony

Sulechów, Plac Ratuszowy 6
Ratusz w Sulechowie - neogotycki ratusz położony przy Placu Ratuszowym w Sulechowie. Siedziba burmistrza miasta, Rady Miejskiej oraz Urzędu Miejskiego w Sulechowie.
Zabór, Zamkowa 1C
Zamek w Zaborze – wybudowany w 1677 roku w Zaborze.
Pałac w Zatoniu – wybudowany w 1689 r. przez ówczesnego właściciela dóbr zatońskich Balthazara von Unruh w formie barokowego dworu. W latach 1842-1843 przebudowany w formie klasycystycznej. Według najnowszych ustaleń autorem projektu przebudowy dworu był W. Gurlt, książęcy urzędnik ds.
Świdnica, Długa 27
Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z siedzibą w Świdnicy, muzeum archeologiczne w Świdnicy koło Zielonej Góry. Jej siedzibę stanowi wzniesiony w 1602 r.
Pomorsko, Bolesława Chrobrego 51
Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice (Alfred Nobel Dynamit Aktien-Gesellschaft) – pozostałości niemieckiej fabryki amunicji na terenie lasów w okolicach Nowogrodu Bobrzańskiego. Zajmują ok. 35 km² powierzchni.
Ratusz w Babimoście – klasycystyczny budynek wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku, zniszczony w 1945 roku, a następnie odbudowany w latach 1961-1963. Obecnie ratusz jest siedzibą władz miejskich Babimostu.

Strony