Powiat moniecki - Atrakcje

Strony

Biebrzański Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony w 1993. Największy park w Polsce o powierzchni 592,23 ha, położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Siedziba Parku znajduje się w Osowcu-Twierdzy, gmina Goniądz.
Kolegiata Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krypnie – kościół wybudowany w latach 1881 – 1885, dzięki staraniom proboszcza knyszyńskiego księdza Adama Słonimskiego i za zezwoleniem cara Aleksandra III. Projekt świątyni w tzw.
Rezerwat przyrody Czerwone Bagno – rezerwat przyrody o powierzchni 11 629,75 ha położony na terenie gmin; Goniądz oraz Rajgród w województwie podlaskim. Typ rezerwatu: faunistyczny z licznymi okazami flory.
Knyszyn, Kościelna 1
Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie – zabytkowy gotycko-renesansowy kościół w Knyszynie, siedziba rzymskokatolickiej parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie.
Kościół św. Wawrzyńca w Dolistowie - rzymskokatolicki kościół położony w metropolii białostockiej w Dolistowie. Jest on siedzibą parafii należącej do dekanatu Knyszyn położonego w archidiecezji białostockiej.
Mońki, Aleja Wojska Polskiego 47
Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach – rzymskokatolicka parafia w Mońkach, położona w dekanacie Mońki, należącym do metropolii białostockiej w Polsce.
Mońki, Księdza Mieczysława Małynicza 2
Kościół MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach – rzymskokatolicki kościół położony w metropolii białostockiej w Mońkach. Kościół i parafia erygowane w 1920 r.
Rezerwat przyrody Międzyrzecze – rezerwat przyrody położony na terenie gminy Szudziałowo w województwie podlaskim. Przedmiotem ochrony są fragmenty Puszczy Knyszyńskiej odznaczające się urozmaiconą rzeźbą terenu oraz występowaniem licznych źródlisk.
Kościół św. Anny - drewniany modrzewiowy kościół znajdujacy się w Kalinówce Kościelnej Świątynia została wybudowany w latach 1768-1774 na bazie innej, spalonej wcześniej w 1761 roku.
Knyszyn, Białostocka 43
Dwór królewski w Knyszynie – nieistniejący już kompleks budynków o charakterze rezydencjonalno-obronnym w Knyszynie w województwie podlaskim.
Dwór w Sikorach - zabytkowy budynek znajdujący się we wsi Sikory w gminie Mońki. W rejestrze zabytków figuruje jako XVIII - wieczny.
Parafia Matki Boskiej Anielskiej w Downarach – rzymskokatolicka parafia w Downarach, położona w dekanacie Mońki w archidiecezji białostockiej. ↑ Oficjalna strona Archidiecezji Białystok - Dekanat Mońki. .
Knyszyn, Kościelna 6
Dom Klattów w Knyszynie – zabytkowy dom w Knyszynie.
Goniądz, Adama Mickiewicza
Kościół świętej Agnieszki w Goniądzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Goniądz, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Mońki archidiecezji białostockiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 31 marca 2014. .
Jezioro Zygmunta Augusta (inna nazwa Jezioro Czechowskie, Czechowizna) – niewielki sztuczny zbiornik wodny na Wysoczyźnie Białostockiej w województwie podlaskim, na skraju Puszczy Knyszyńskiej, obok wsi Czechowizna, około 4 km na północ od Knyszyna.
Pomnik ofiar mordu katyńskiego w Osowcu-Twierdzy – kompozycja tworząca jedną całość architektoniczną w formie pomnika, powstała z połączenia monumentu oraz z zielonego pomnika przyrody upamiętniającego 70 rocznicę zbrodni katyńskiej na obywatelach polskich – jeńcach wojennych osadzonych w specjalnych

Strony