Powiat legnicki - Atrakcje

Strony

Chojnów, Plac Zamkowy 3
Zamek Piastowski w Chojnowie zbudowany w drugiej połowie XIII w., całkowicie przebudowany po spaleniu przez husytów w latach 1546-1548, przez nadwornego architekta Piastów legnicko-brzeskich Franciszka Parra (Pario).
Legnickie Pole, Świętej Jadwigi 4
Kościół świętej Jadwigi w Legnickim Polu – kościół we wsi Legnickie Pole, w województwie dolnośląskim. Jest on siedzibą parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej i centralnym elementem byłego zespołu klasztornego Benedyktynów.
Prochowice, Mikołaja Kopernika 2
Zamek w Prochowicach - wybudowany około XIV wieku w Prochowicach nad Kaczawą.
Pałac w Polance – wybudowany w XIX w. w Polance.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszotarach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Katedra w diecezji legnickiej. Erygowana w 1972 z podziału parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
Pałac w Jakuszowie – wybudowany w XIX w. w Jakuszowie.
Pałac w Lubieniu – wybudowany w 1607 r. w Lubieniu.
Kościół św. Andrzeja w Prochowicach - nieużywana, zabytkowa świątynia katolicka zlokalizowana w Prochowicach przy ul. Legnickiej róg Kopernika.
Pałac w Brenniku – wybudowany w 1899 r. w Brenniku.
Jezioro Kunickie to największe jezioro Pojezierza Legnickiego w gminie Kunice w powiecie legnickim (województwo dolnośląskie). Do lat sześćdziesiątych istniał na jeziorze rezerwat mewy śmieszki na tzw. Wyspie Mew - pożar trzcinowiska spowodował zniszczenie stanowisk lęgowych i likwidację rezerwatu.
Cerkiew Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Zamienicach – cerkiew greckokatolicka w Zamienicach, w województwie dolnośląskim.
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Piotr Mianowski. Erygowana w 1992.
Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Prochowicach znajduje się w dekanacie prochowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Tadeusz Dąbski. Erygowana w 1335.

Strony