Powiat drawski - Atrakcje

Strony

Zamek w Złocieńcu (dawniej niem. Falkenburg) – ruiny zamku w Złocieńcu położone na skarpie, nad Drawą.
Zamek Drahim w Starym Drawsku – pozostałości warownego zamku joannitów, wzniesionego w latach 1360–1366, w Starym Drawsku (niem. Alt Draheim), gm. Czaplinek, woj. zachodniopomorskim. Ruiny wpisane zostały w 1959 do rejestru zabytków.
Niewlino (Nobliny) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Drawskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Czaplinek. Przy północnym brzegu jeziora znajduje się miejscowość Nobliny (chociaż już w granicach innej gminy), a od południa jest połączone z jeziorem Kortkowo.
Drawsko Pomorskie, Plac Elizy Orzeszkowej 3
Ratusz w Drawsku Pomorskim - wybudowany na przełomie XIX i XX wieku w stylu eklektycznym efektowny gmach mieści się przy placu Elizy Orzeszkowej.
Ratusz w Złocieńcu - budynek mieści się przy Starym Rynku. Został zbudowany latach 1833-1863. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego. Został wybudowany na planie prostokąta, posiada dwie kondygnacje. Posiada dach czterospadowy z proporcjonalnie rozmieszczonymi facjatami.
Ratusz w Czaplinku – ratusz wybudowany w 1845 roku, który znajduje się na rynku w Czaplinku. Jest to dwukondygnacyjna budowla z wysokimi piwnicami. Nad półkolistym wejściem do budynku znajduje się herb miasta. Posiada dach z czerwonej dachówki.
Drawski Park Krajobrazowy – park krajobrazowy w województwie zachodniopomorskim, obejmujący najcenniejszy fragment Pojezierza Drawskiego zajmujący tereny sześciu gmin. Park został utworzony w 1979 roku, obejmuje obszar 63 642 ha (w tym otulina 22 212 ha). Powierzchnia samego parku wynosi 414,30 km².
Złocieniec, Kościelna 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Złocieńcu, w gminie Złocieniec, w powiecie drawskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie. Mieści się przy ulicy Bohaterów Warszawy.
Studnica – jezioro na Równinie Wałeckiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, gminie Wierzchowo, należące do zlewni Odry. Powierzchnia jeziora wynosi 28 ha. Na zachód od jeziora biegnie droga wojewódzka nr 177, natomiast na południowy wschód leży mniejsze jezioro Studniczka.
Rezerwat Brzozowe Bagno koło Czaplinka – o powierzchni 58,13 ha utworzony został w 2010 roku. Położony jest on na terenie otuliny Drawskiego Parku Krajobrazowego w gminie Czaplinek.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Świerczynie została utworzona 23 kwietnia 1975. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1830 roku i jest bezstylowy, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 51.
Trzebuń – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. choszczeńskim, w gminie Drawno, leżące na terenie Równiny Drawskiej.

Strony