Opole - Kościoły

Strony

Kościół katedralny Świętego Krzyża – rzymskokatolicki kościół parafialny, a także katedralny, zlokalizowany przy ulicy Katedralnej 2 w Opolu. Kościół należy do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy pl. Kościelnym 1 w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Kościół należy do parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej.
Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, tzw. kościół "Na Górce – najstarsza rzymskokatolicka świątynia parafialna, położona przy pl. Kopernika 12 w Opolu. Kościół należy do parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Opole, Śródmieście, Stare Miasto, Plac Świętego Sebastiana 1
Kościół św. Sebastiana - rzymskokatolicki kościół filialny, znajdujący się przy placu św. Sebastiana 2 w Opolu. Świątynia należy do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół św. Aleksego - rzymskokatolicki kościół filialny, znajdujący się przy placu Katedralnym w Opolu. Świątynia należy do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy pl. Mickiewicza 1 w Opolu. Kościół należy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Został wybudowany w latach 1923-1925, według projektu Arthura Kicktona, w stylu bazylikowym, nowoczesnym.
Kościół św. Józefa – rzymskokatolicki kościół parafialny położony w Opolu-Szczepanowicach. Kościół należy do parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, w dekanacie Opole-Szczepanowice, w diecezji opolskiej.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Popiełuszki 13 w Opolu. Kościół należy do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opolu-Groszowicach w dekanacie Opole, diecezji opolskiej. ↑ Historia kościoła parafialnego w Opolu-Groszowicach. .
Opole, Półwieś, Księdza Bolesława Domańskiego 4
Kościół Świętego Michała Archanioła – jeden z zabytkowych kościołów rzymskokatolickich w Opolu w województwie opolskim. Kościół położony jest przy ulicy Domańskiego 4 w Opolu-Półwsi i należy do dekanatu Opole-Szczepanowice w diecezji opolskiej.
Opole, Grotowice, Oświęcimska 132
Kościół Matki Bożej Królowej Polski – rzymskokatolicki kościół filialny położony w Opolu-Grotowicach. Kościół należy do parafii Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół św. Jadwigi Śląskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Teligi 81 w Opolu-Malinie. Kościół należy do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Opolu-Malinie w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół Matki Boskiej Fatimskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Strzeleckiej 23 w Opolu-Grudzicach. Kościół należy do parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Wiejskiej 101 w Opolu. Kościół należy do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu-Gosławicach w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Opole, Irydowa 23
Kościół Chrystusa Króla – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Irydowej 23 w Opolu-Metalchemie. Kościół należy do parafii Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Grota-Roweckiego 3 w Opolu. Kościół należy do parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół św. Jacka – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Tysiąclecia 11 w Opolu-Kolonii Gosławickiej. Kościół należy do parafii św. Jacka w Opolu-Kolonii Gosławickiej w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Kościół bł. Czesława Odrowąża – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Hallera 21 w Opolu. Kościół należy do parafii bł. Czesława Odrowąża w Opolu w dekanacie Opole (diecezja opolska).
Kościół św. Jadwigi Śląskiej (seminaryjno-akademicki) – rzymskokatolicki kościół filialny położony przy ulicy Wojciecha Drzymały w Opolu. Kościół należy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Opole, Ojca Józefa Czaplaka 1
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Czaplaka 1 w Opolu. Kościół należy do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Opole, Chabrów 74
Kościół Świętego Karola Boromeusza – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Chabrów 74 w Opolu. Kościół należy do parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.

Strony