Powiat kędzierzyńsko-kozielski - Kościoły

Strony

Kościół pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, kościół parafialny w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Złotniczej. Budynek w stylu gotyckim, wielokrotnie przebudowywany. Wieza gotycko-renesansowa. Sklepienie krzyżowo-żebrowo.
Bierawa, Kościelna 4
Parafia Trójcy Świętej w Bierawie jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Kędzierzyn diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1915 roku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Łany, Szkolna 10
Parafia św. Bartłomieja w Łanach jest rzymskokatolicką parafią dekanalną diecezji opolskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Donat Wystrach.
Kościół św. Brykcjusza w Gościęcinie - zabytkowa, drewniana świątynia znajdująca się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Należy do parafii Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie.
Kościół Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kędzierzynie-Koźlu, w województwie opolskim. Należy do dekanatu Kędzierzyn diecezji opolskiej. Mieści się przy ulicy Stanisława Staszica, w dzielnicy Sławięcice.
Grzędzin, Kościelna 1
Parafia św. Piotra i Pawła w Grzędzinie - parafia rzymskokatolicka w diecezji opolskiej, w dekanacie Łany.
Kościół Świętego Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kędzierzynie-Koźlu, w województwie opolskim, należący do dekanatu Kędzierzyn diecezji opolskiej. Kościół mieści się przy ulicy Doktora Judyma, w dzielnicy Kędzierzyn.
W  czasie gdy  ludność na tych terenach była przeważnie wyznania ewangelickiego wybudowano świątynię pośród hutniczej osady  
Cisek, Władysława Planetorza 53
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Cisku jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Koźle diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1919 roku. Mieści się przy ulicy Panetorza. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kędzierzyn-Koźle, Aleksandra Głowackiego 17
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Kędzierzynie-Koźlu – kościół filialny parafii ewangelicko-augsburskiej w Zabrzu. Mieści się przy ulicy Głowackiego, w Kędzierzynie-Koźlu, w dzielnicy Kędzierzyn, w województwie opolskim.
Kościół Matki Bożej Dobrej Rady – filialny kościół rzymskokatolicki położony w Trawnikach.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu – rzymskokatolicki kościół filialny w Kędzierzynie-Koźlu, w województwie opolskim. Należy do dekanatu Koźle diecezji opolskiej. Mieści się przy ulicy Limanowskiego, w dzielnicy Koźle.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny, położony przy ulicy Ligonia 1 w Polskiej Cerekwi, należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w dekanacie Łany, diecezji opolskiej.
Parafia Świętych Apostołów Andrzeja i Jakuba w Pawłowiczkach jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Gościęcin diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1415 roku. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kędzierzynie-Koźlu, w województwie opolskim. Należy do dekanatu Kędzierzyn diecezji opolskiej. Mieści się przy ulicy Kłodnickiej, w dzielnicy Kłodnica.

Strony