Powiat prudnicki - Kościoły

Strony

Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie – zespół klasztorny wraz z kościołem pod wezwaniem św. Józefa. Klasztorny kościół w 1996 został podniesiony do godności sanktuarium w związku z internowaniem w klasztorze kardynała, prymasa Stefana Wyszyńskiego w latach 1954–55.
Biała, 1 Maja 8
Telefon: 77 438 70 81
Pierwsza wzmianka o kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny pochodzi z 1270 roku. Początkowo kościółek drewniany, po pożarze w 1544 roku murowany.Gotycki orientowany, pod prezbiterium krypta grobowa.
Głogówek, Piastowska 31
Kościół Świętego Krzyża w Głogówku - zabytkowa świątynia znajdująca się w powiecie prudnickim. Obecnie pełni funkcję kościoła cmentarnego i należy do parafii świętego Bartłomieja.
Głogówek, Kościelna 4
Kolegiata św. Bartłomieja w Głogówku – kościół parafialny parafii św. Bartłomieja w Głogówku wybudowany w stylu gotyckim około 1380 roku z dwuwieżową fasadą, przebudowany w latach 1775-1781 w stylu barokowym.
Gotycka budowla w dzielnicy Stare Miasto. Kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Wzmiankowany w 1225 roku, przekształcony i rozszerzony po pożarze w 1690 r. Wieża podzielona na trzy kondygnacje, dwie dolne prostokątne, najwyższa na rzucie nieregularnego ośmioboku.
Kościół św. Jakuba Starszego − polski rzymskokatolicki kościół parafialny w Lubrzy, należący do dekanatu Prudnik w diecezji opolskiej.
Biała, Tadeusza Kościuszki 10
Prudnik, Piastowska 10
Kościół Świętych Piotra i Pawła − jednonawowy, barokowy kościół znajdujący się na ul. Piastowskiej w Prudniku. Opiekę nad nim i nad sąsiadującym klasztorem sprawują bonifratrzy. Oprócz kościoła pw. św.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Solcu − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji opolskiej, dekanacie bialskim.
Mochów, Mochów-Pauliny 83
Parafia Trójcy Świętej i Matki Bożej Częstochowskiej w Mochowie – jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Prudnik diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1844 roku. Mieści się pod numerem 84. Prowadzą ją ojcowie Paulini.
Prudnik, Plac Farny 2
Kościół św. Michała Archanioła w Prudniku – świątynia zbudowana w latach 1730-1738 w stylu barokowym, według projektu Jana Innocentego Töppera. Pierwowzorem dla niej był kościół pw. św. Mikołaja na Małej Stranie w Pradze.
Kościół Najświętszej Marii Panny − rzymskokatolicki kościół filialny znajdujący się w miejscowości Jasiona, należący do parafii św. Jakuba w Lubrzy, w dekanacie Prudnik, diecezji opolskiej.
Kościół Świętych Aniołów Stróżów w Gostomi − zabytkowa murowana świątynia rzymskokatolicka w Gostomi w województwie opolskim. Kościół jest własnością parafii w Gostomi.
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji opolskiej, dekanacie bialskim.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Łączniku − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji opolskiej, dekanacie Biała.

Strony