Miejski Cmentarz Komunalny w Skierniewicach - Atrakcje

0

Strony

Skierniewice, Strobowska 19
Miejski Cmentarz Komunalny w Skierniewicach powstał w sierpniu 1981 roku. Położony jest na południu miasta Skierniewic. Pochówki zmarłych odbywają się do dziś. Jest to najnowszy cmentarz na terenie miasta. 31 października 2010 r.
Skierniewice, Jana Kozietulskiego
Cmentarz Św. Józefa w Skierniewicach - Stary cmentarz komunalny powstały w XIX wieku w południowo zachodniej części Skierniewic przy ul. Jana Kozietulskiego.
Zbiornik wodny Zadębie - (potocznie zalew Zadębie) położony w południowej części Skierniewic przy rzece Skierniewka (Łupia). Długość zbiornika wynosi 2,1 km, natomiast średnia szerokość to 120 metrów. Najszersze miejsce zbiornika wynosi 250 m., natomiast najwęższe 45m.
Stary cmentarz żydowski w Skierniewicach – został założony prawdopodobnie w I połowie XIX wieku. Wskutek dewastacji z okresu II wojny światowej i lat powojennych do naszych czasów zachowało się tylko kilka macew i ohel rabina Szymona Kalisza (zm. 1928). Znajduje się przy ul.
Nowy cmentarz żydowski w Skierniewicach – został założony w 1919 roku i znajduje się przy obecnej ul. Granicznej 14. Został zdewastowany w okresie II wojny światowej i latach powojennych.
Skierniewice, Stanisławska 1-3
Cmentarz Św. Rocha w Skierniewicach - stary zabytkowy cmentarz powstały w 1782 roku przy Kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Pochówki na cmentarzu zakończono w 1914 roku. Cmentarz wpisany jest w całości w Rejestr Zabytków. Powierzchnia cmentarza liczy około 0,6 ha.
Skierniewice, Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej 1
Parafia Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach – parafia znajduje się na terenie dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa w diecezji łowickiej. Powstała w 2002. Kościół jest budowany według projektu architekta Aleksego Dworczaka. Mieści się przy ulicy świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.
Skierniewice, Plac Jana Pawła II 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy znajdujący się w Skierniewicach. Należy do Warszawskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Skierniewice, Batorego 17/19
Synagoga w Skierniewicach – synagoga znajdująca się w Skierniewicach przy rogu ulic Piotrkowskiej i Baraniej, obecnie Stefana Batorego i Okrzei.
Skierniewice, Stanisławska 1-3
Kościół św. Stanisława – rzymskokatolicki kościół parafialny w Skierniewicach, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezji łowickiej.
Rynek w Skierniewicach – główny rynek w Skierniewicach – zachował do dziś średniowieczny układ urbanistyczny.
Ratusz w Skierniewicach - budowla powstała w 1847 według projektu Henryka Marconiego w stylu neorenesansowym. Zbudowany w zwartym ciągu kamienic. Na początku XX wieku został częściowo przebudowany. Podczas II wojny światowej pełnił funkcję więzienia.

Strony