Klasztor redemptorystów - Pomniki

Strony

Kraków, Zamoyskiego 2
Pomnik pamięci harcerzy plutonu „Alicja” w Krakowie – pomnik w formie obelisku z tablicami pamiątkowymi znajdujący się przy ulicy J. Zamoyskiego 2, w obejściu kościoła pw. św. Józefa w Dzielnicy XIII Podgórze w Krakowie.
Kraków, Skawińska 8
Pomnik Piotra Skrzyneckiego – pomnik znajdujący się w Krakowie na Kazimierzu, przy ul. Skawińskiej 8.
Kopiec Krakusa, kopiec Kraka – kopiec znajdujący się w Krakowie, na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze, usypany na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek – wzgórzu Lasoty (271 m n.p.m.).
Pomnik psa Dżoka – pomnik znajdujący się na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą w Krakowie, w pobliżu Wawelu i Mostu Grunwaldzkiego.
Aleja Gwiazd w Krakowie – aleja gwiazd umiejscowiona na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie pod Wzgórzem Wawelskim.
Pomnik Smoka Wawelskiego – pomnik zlokalizowany u stóp wzgórza wawelskiego, upamiętniający legendę o mitycznym Smoku Wawelskim zamieszkującym jamę.
Pomnik Ofiar Faszyzmu w Krakowie, Pomnik Ofiar Obozu Koncentracyjnego w Płaszowie – pomnik znajdujący się na obrzeżu terenu dawnego obozu koncentracyjnego Plaszow w Krakowie, upamiętniający ludzi zamordowanych przez hitlerowców w tym obozie.
Krzyż Katyński w Krakowie – pomnik w postaci krzyża upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej znajdujący się w Krakowie w pobliżu Wawelu na placu im. ojca Adama Studzińskiego, koło kościoła św. Idziego przy ul. Grodzkiej, poświęcony 19 maja 1990 roku.
Pomnik Tadeusza Kościuszki – pomnik w Krakowie na Wawelu poświęcony bohaterowi narodowemu Tadeuszowi Kościuszce. Jest wspólnym dziełem lwowskiego rzeźbiarza Leonarda Marconiego i Antoniego Popiela. Został wykonany z brązu w 1900 roku z inicjatywy Towarzystwa im. Tadeusza Kościuszki.
Pomnik Martyrologii – Rozstrzelanych 10 września 1939 roku – pomnik znajdujący się w Krakowie w jego prawobrzeżnej części względem Wisły – Podgórzu, przy ul. Abrahama.
Kraków, Księdza Stefana Pawlickiego 1
Kopiec Jana Pawła II – najmłodszy i najmniejszy z krakowskich kopców, usypany na terenie Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców na Dębnikach przy ul. ks. Stefana Pawlickiego. Kopiec ma 7 m wysokości (bez krzyża).
Pomnik Piotra Skargi w Krakowie – pomnik jezuickiego teologa i kaznodziei, Piotra Skargi, znajdujący się na placu Marii Magdaleny w Krakowie, naprzeciwko kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie pochowany jest Skarga. Jego autorem jest Czesław Dźwigaj, a fundatorem Arcybractwo Miłosierdzia.
Pomnik Martyrologii Powieszonych 26 czerwca 1942 roku w Krakowie – pomnik w formie obelisku znajdujący się przy ulicy Wodnej obok dworca kolejowego Kraków Płaszów w dzielnicy Dzielnicy XIII Podgórze.
Pomnik Józefa Dietla – pomnik autorstwa Xawerego Dunikowskiego znajdujący się na placu Wszystkich Świętych, przed budynkiem magistratu w Krakowie. Pomnik przedstawia Józefa Dietla, wybitnego prezydenta Krakowa, rektora UJ, Honorowego Obywatela Krakowa.

Strony