Kaplica mariawicka Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - Atrakcje

0

Strony

Łódź, Jarowa 20
Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi – mariawicka parafia kustodii płockiej, Kościoła Katolickiego Mariawitów w RP.
Ulica Brzezińska w Łodzi - jedna z najdłuższych łódzkich ulic, licząca ok. 8,4 km i krzyżująca się z 24 ulicami, będąca w całości fragmentem drogi krajowej nr 72, stanowiąca trasę wylotową w kierunku wschodnim (jak wskazuje nazwa - do miasta Brzeziny).
Grobowiec Rodziny Jarocińskich – grobowiec znajdujący się na nowym cmentarzu żydowskim w Łodzi, wykonany w 1900 roku.
Mauzoleum Izraela Poznańskiego – mauzoleum na nowym cmentarzu żydowskim w Łodzi.
Cmentarz żydowski w Łodzi – cmentarz w Łodzi założony w 1892 roku, położony w południowej części Bałut, na niewielkim wzniesieniu pomiędzy ulicami Bracką, Zagajnikową, Zmienną i Inflancką; największa w Polsce pod względem powierzchni nekropola żydowska (42 ha, ponad 230 tys. pochowanych, w tym ok.
Łódź, Wojska Polskiego 151
Cmentarz mariawicki w Łodzi – część nekropolii na Dołach.
Łódź, Doktora Józefa Kolińskiego 26
Parafia pw. Opatrzności Bożej w Łodzi - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Stoki archidiecezji łódzkiej. Leży w północnej części miasta (na obszarze dawnej wsi Marysin II). Siedziba znajduje się przy ulicy Kolińskiego 26.
Cmentarz Doły – jedna z najważniejszych i największych nekropolii Łodzi. Znajduje się we wschodniej części dzielnicy Bałuty, po obu stronach ulicy Smutnej.
Łódź, bł. Anastazego Pankiewicza 15
Kościół św. Elżbiety w Łodzi to wybudowana w okresie międzywojennym świątynia przy ul. bł. Anastazego Pankiewicza (dawniej: ul. Sporna). Znajdujący się obok kilkupiętrowy budynek kryje w sobie klasztor OO. Bernardynów oraz Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. bł. Anastazego Pankiewicza.
Łódź, Księdza Anastazego Pankiewicza 15
Pomnik Martyrologii Dzieci, tzw. Pęknięte Serce w Łodzi – odsłonięty 9 maja 1971 roku. Upamiętnia tragiczne losy dzieci polskich w okresie II wojny światowej, a szczególnie dzieci-więźniów pobliskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej w Łodzi..
Łódź, Telefoniczna 4
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Łodzi – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii św. Aleksandra Newskiego w Łodzi, w dekanacie Łódź diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Łódź, Majora Henryka Sucharskiego 2
Łódź, Antoniego Książka 40
Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła w Łodzi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Stoki archidiecezji łódzkiej. Leży w północnej części miasta z siedzibą przy ulicy Antoniego Książka 40.
Park Ocalałych – park w Łodzi upamiętniający osoby, które przeszły przez istniejące w czasie II wojny światowej Ghetto Litzmannstadt, będące jednym z elementów realizacji planu eksterminacji Żydów III Rzeszy. Park został oficjalnie otwarty 30 sierpnia 2004, w dniu 60. rocznicy likwidacji getta.
Ulica Tamka w Łodzi – mała, licząca około 566 metrów ulica, łącząca ulicę Telefoniczną z Pomorską, w pobliżu osiedla akademickiego "Lumumbowo" w łódzkiej dzielnicy Śródmieście.
Ulica Patrice'a Lumumby znajduje się we wschodniej części Śródmieścia w Łodzi. Jest to krótka ulica między ul. Pomorską, a ulicami Styrską i Rodziny Fibaków. Od nazwy ulicy wzięła się nazwa osiedla studenckiego "Lumumbowo".

Strony