Gmina Wieleń - Zabytki architektury

Wieleń, Aleja Zamkowa
Pałac Sapiehów w Wieleniu – zabytkowy pałac, położony w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Boskiej Siewnej w Herburtowie - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Herburtowo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Dzierżążnie Wielkim – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Wielkie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowych Dworach - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Nowe Dwory, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzierżążnie Małym – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Małe, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Anny w Kocieniu Wielkim - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Kocień Wielki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dębogórze - zabytkowy kościół we wsi Dębogóra, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Rocha w Wieleniu – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej i Świętego Michała w Wieleniu - jeden z kościołów rzymskokatolickich w mieście Wieleń. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Należy do dekanatu wieleńskiego.
Kościół św. Piotra i Pawła w Folsztynie – katolicki kościół filialny znajdujący się w Folsztynie (gmina Wieleń). Należy do parafii św. Rocha w Wieleniu.
Kościół św. Stanisława – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Rosku (gmina Wieleń), na północnym skraju Puszczy Noteckiej.
Dwór w Dębogórze - zabytkowy dwór we wsi Dębogóra, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.